15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۰۸:۵۲:۰۸
کد مطلب:  1781969
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در آیین افتتاحیه طرح نماز کلید بهشت حوزه سواد آموزی تاکید کرد:
طرح نماز کلید بهشت است عاملی انگیزه بخش برای مشارکت فعال سوادآموزان در کلاسهای سوادآموزی است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس بابیان اینکه طرح نماز کلید بهشت است عاملی انگیزه بخش برای مشارکت فعال سوادآموزان در کلاسهای سوادآموزی است گفت: نماز اصلی ترین و بنیادی ترین مفهوم رفتاری و عبادی در سبک زندگی اسلامی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در آیین افتتاحیه طرح نماز کلید بهشت سواد آموزی فارس گفت: حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش فارس که در اجرای طرح‌های معنوی و فرهنگی همیشه در سطح کشور پیشگام بوده است و اجرای طرح آموزش نماز کلید بهشت است به بزرگسالان و مخاطبان سوادآموزی یک باقیات و صالحات جاویدان و ماندگار از خود بر جای می گذارد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: اگر میخواهیم جهت درست زندگی را به جوانانمان نشان دهیم راهی جز آموزش نماز و توجه به روح و جان نماز نداریم زیرا نماز تجلی عبودیت و بندگی را به بهترین شکل نمایان می سازد.


بانشی گفت:  به همین خاطر است که مقام معظم رهبری می فرمایند اگر نماز در دل مقیمان  نماز بنشیند و حلاوت واقعی آن را بچشند همه هستی و آنها دچار تغییر و دگرگونی می گردد و آن ها در حقیقت یک انسان خدایی و خداگونه می‌گردند.
 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: طرح نماز کلید بهشت که در حوزه سواد آموزی و به منظور آموزش گام به گام نماز و احکام مربوط به آن و نیز آموزش روخوانی قرآن به بزرگسالان و مخاطبان سوادآموزی اجرا می شود در حقیقت مکمل و همگام با نماز و طرحها و مسابقات معنوی است که در حوزه پرورشی و معنوی اجرا می‌گردد.
 وی گفت: این طرح‌ها هرچند در دو حوزه جدا برگزار و اجرا می گردند اما جدا از هم نیستند بلکه با هم و مکمل هم هستند.
بانشی افزود: وظیفه همه ما در هر سطحی این است که اولاً خودمان به نماز عشق بورزیم و آن را به عنوان یک عشق قلبی و دلی سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و همواره به آن تمسک جویم و ثانیاً تمام تلاشمان باید این باشد که عشق به نماز به عنوان تجلی گاه بندگی و عبودیت انسان در برابر خدا را دردل جوانانمان بکاریم و نهادینه کنیم .
وی خاطر نشان کرد: البته نهادینه کردن عشق به نماز درد دل جوانان و مشتاق نمودن جوانان به امر معنوی نماز و به طور کلی به معنویات فقط و فقط با عمل ما به عنوان مسئول امکان پذیر است و صرفاً با حرف و شعار تحقق نمی یابد .

به اشتراک بگذارید :