24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۲۱:۰۷:۵۶
کد مطلب:  1781517
در پی اعلام نتایج دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش آموزی؛
۴۵ دانش آموز مازندرانی موفق به کسب رتبه برتر کشور شدند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: ۴۵ دانش آموز مازندرانی موفق به کسب رتبه های برتر کشور در دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش آموزی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در پی اعلام نتایج دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، 45 نفر از دانش آموزان استان مازندران موفق به کسب رتبه های برتر کشور شدند. 

علی دهقان با اعلام این خبر افزود : دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی کشور در رشته‌های آزمایشگاه علوم، فناوری نانو، نجوم، انرژی‌های نوین، هوا و فضا و دریا، سلول های بنیادی و پزشکی، زیست‌فناوری، ادبیات و علوم انسانی، کدنویسی و گیاهان دارویی و طب سنتی در گرایش‌های مختلف برگزار شده است.

وی اظهار کرد: دانش آموزان ناحیه 2ساری با 11 اثر، نوشهر 6اثر، فریدونکنار و ناحیه ۱ ساری هر کدام با 5اثر و آمل با 4 اثر بیشترین تعداد برگزیده کشوری را به خود اختصاص دادند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اهمیت پژوهش در تعمیق یادگیری دانش آموزان خاطرنشان کرد: 31 پژوهش سرا در استان مازندران در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت می کنند.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد زمینه مشارکت و تقویت مهارت پژوهشی در بین دانش‌آموزان با استفاده از محیط‌های متنوع یادگیری در دوره ابتدایی و متوسطه دانست.

دهقان همچنین گفت: در اولین دوره از این مسابقات که در سال تحصیلی ۹۹_۹۸برگزار شده بود 12نفر از دانش‌آموزان مازندرانی موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده بودند که در مقایسه با سال جاری شاهد رشد حدود 4برابری در کسب رتبه‌های برتر کشوری می‌باشیم.

این مقام مسئول، موفقیت کسب شده را به همه دانش‌آموزان، خانواده‌های آنان و جامعه فرهنگیان استان تبریگ گفت.

به اشتراک بگذارید :