24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۲۰:۱۱:۴۵
کد مطلب:  1781215
در جلسه برنامه ریزی جشنواره ملی شعر فاطمی کوثرانه در نوشهر تأکید شد:
ضرورت استفاده از زبان هنر برای جریان سازی فرهنگی در فعالیتهای تربیتی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه برنامه ریزی جشنواره ملی شعر فاطمی کوثرانه در نوشهر گفت: استفاده از زبان هنر، فعالیت های تربیتی را به جریان‌سازی فرهنگی تبدیل می‌کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ جلسه برنامه ریزی جشنواره ملی ادبی شعر فاطمی کوثرانه به مناسبت ولادت با سعادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور سعدی پور مدیر کل آموزش و پرورش مازندران و شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در آموزش و پرورش نوشهر برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این جلسه تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه های پرورشی بسیار در زمینه تربیتی اثرگذار است چرا که با زبان هنر می‌توانیم ساحت های تربیتی را ساری و جاری کنیم.

وی تأکید کرد: ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین به‌ویژه ساحت عقیدتی که مبتنی بر آموزه‌های دینی با تکیه بر سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز است را باید با زبان هنر نهادینه کنیم.

علیرضا سعدی پور گفت: امروز نگاه ما فقط دانش و فناوری نیست و نباید از ساعت های دیگر سند تحول غافل شویم این گونه برنامه ها با تکیه بر هنر منجر به جریان سازی فرهنگی و تربیتی می شود آثار آن را باید به روشنی در دانش آموزان مشاهده کرد.

همچنین در این جلسه محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برگزاری هر جشنواره نیاز به بستر سازی های جدی دارد و باید سازوکارهای اجرایی آن به خوبی پیش بینی شود گفت: برای اجرای این جشنواره در سطح ملی باید از طریق وزارت آموزش و پرورش اقدام کنیم تا به عنوان دبیرخانه کشوری انتخاب شویم از آن پس مجوز صدور فراخوان ها را خواهیم داشت.

مقرر شد تا در صورت تصویب این طرح از سوی وزارت متبوع، نخستین جشنواره ملی ادبی کوثرانه ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه سراسر کشور با موضوعات سیره و شخصیت والای حضرت فاطمه (س) و گرامی داشت مقام مادر در قالب‌های شعری، قطعات ادبی و شعر محلی با گویش مازنی برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :