20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۲:۵۴:۰۱
کد مطلب:  1780993
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد:
ایده های مطرح شده در جشنواره "ایده‌های نو و تجارب اثربخش" در سطح مدرسه اجرایی شود

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آیین اختتامیه جشنواره ایده‌های نو و تجارب اثربخش مدیران و معاونین آموزشی دوره اول متوسطه سراسر کشور به میزبانی مشهد مقدس گفت: ایده های مطرح شده در جشنواره "ایده‌های نو و تجارب اثربخش" در سطح مدرسه اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مسگرزاده در این جلسه با بیان این که ارتقاء توانمندی های مدیران مدارس و ارتقای کیفیت مدیریت مدرسه نقش موثری در افزایش کیفیت فرایند تعلیم و تربیت دارد اظهار داشت: مدیر، رهبر اصلی جریان تعلیم و تربیت در درون مدرسه شناخته می شود، توان وی در به‌کارگیری تمامی ظرفیت های موجود در مدرسه و همچنین ظرفیت‌های برون مدرسه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه مدیران و معاونین مدارس بایستی علاوه بر شایستگی‌های حرفه‌ای خود به دنبال ارتقاء شایستگی های مدرسه و بهبود عملکرد آن باشند تصریح کرد: حدود سه هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و پس از انجام فرایند داوری، ۲۸ اثر به عنوان آثار برگزیده منتخب شده اند.

مسگرزاده با بیان اینکه یکی از زیباترین صحنه ها مشاهده اقدامات عملیاتی اثربخش بر اساس الگوی تعالی مدیریت مدرسه توسط شرکت کنندگان در این جشنواره است افزود: هر ایده ای که طراحی و اجرا می شود، دست آورد آن باید در سطح مدرسه مشاهده شود، به‌گونه‌ای که مسئله و یا چالشی را در مدرسه حل کند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کارایی و اثربخشی دو بازوی مهم بهره‌وری هستند که باید در الگوی تعالی مدیریت مدرسه مرکز توجه قرار گیرند افزود: تحول مدیریتی در سطح مدارس نیاز به یک باور عمیق دارد و در این راستا تربیت مدیران جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به اشتراک بگذارید :