24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۲:۴۴:۰۹
کد مطلب:  1780951
افتخاری دیگر برای آموزش و پرورش مازندران:
کسب رتبه پنجم کشور در دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو

با اعلام ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، استان مازندران موفق به کسب رتبه پنجم کشور در دوازدهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با اعلام نفرات و استانهای برگزیده به کار خود خاتمه داد.

 

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود.

 

در این دوره بیش از ۶٣٠٠ نفر از دانش آموزان سراسر کشور شرکت نمودند که در نهایت ٣٠ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

استان‏ کردستان با ۷ نفر دارای بیشترین تعداد نفرات راه یافته به مرحله نهایی است و پس از آن استان‌های آذربایجان شرقی و مازندران به ترتیب با ۵ و ۳ نفر از این نظر در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. 

مرحله نهایی این دوره از ۲۰ آبان ماه آغاز شد و تا روز جمعه ۲۸ آبان ماه ادامه داشت که در پایان، استان مازندران با کسی سه مدال رنگارنگ در مجموع امتیازات فردی و تیمی به مقام پنجم در بین ۳۱ استان شرکت کننده در این جشنواره دست پیدا کرد.

 المپیاد دانش‌آموزی نانو رویداد مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است و در راستای تفاهم‏‌نامه میان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال جاری با همکاری و هماهنگی این دو نهاد برگزار شده است.

یک دانش آموز از شهرستان ساری و دو دانش‌آموز از شهرستان بابل توانستند دو مدال نقره و یک مدال برنز این جشنواره را از آن خود کنند.

به اشتراک بگذارید :