23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۲:۱۹:۱۳
کد مطلب:  1780879
دکتر حسینی در دیدار با استاندار استان زنجان خواستار شد؛
تامین زمین ۶ مدرسه و نیمی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی و بخشی از اعتبار طرح هدایت توسط استانداری

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سفر به استان زنجان و در دیدار با محسن افشارچی؛ استاندار استان زنجان خواستار تامین زمین ۶ مدرسه و نیمی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان زنجان و بخشی از اعتبار طرح هدایت توسط استانداری شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش استان زنجان؛ سید جواد حسینی در این دیدار  با بیان اینکه زیست بوم کرونا آموزش و پرورش را به سمت آموزش های مجازی سوق داد، گفت: حدود ۳۰‌ درصد دانش آموزان به شبکه ارتباطی یا وسایل هوشمند جهت اتصال به شبکه شاد دسترسی ندارند و تاکنون با مشارکت خیرین ۳۶۱ هزار  تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان کم برخوردار اهدا شده است.
وی افزود: تاکنون خیرین ۵ هزار تبلت برای دانش آموزان استان زنجان تامین کرده اند ولیکن هنوز ۱۶۰۰ دانش آموز این استان به تبلت و گوشی هوشمند نیاز دارند.
جانشین وزیر در طرح هدایت گفت: در سال جاری دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین این تجهیزات به استان زنجان اختصاص خواهد یافت و امید است بقیه اعتبار مورد نیاز  از طریق منابع درون استانی  تامین شود.
معاون وزیر در ادامه گفت: بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی برای رسیدن به استاندارد فضای آموزشی در کشور مورد نیاز است که ۶ مدرسه از این تعداد باید در استان زنجان احداث شود.
وی افزود: در صورت تامین زمین توسط استانداری،  ۶ مدرسه مورد نیاز استان زنجان نیز با همت خیرین و اعتبارات سازمان نوسازی مدارس ساخته خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی یکی از نیازهای اساسی این دانش آموزان است اظهار کرد: نیمی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان زنجان توسط آموزش و پرورش استثنایی تامین می‌شود و تامین بقیه این هزینه نیازمند منابع داخل استانی است.
معاون وزیر با اشاره به نهضت توان افزایی برای تامین ۱۰۵ قلم تجهیزات آموزشی و توانبخشی ۷۰ هزار دانش آموز استثنایی گفت:  سال گذشته خیرین ۱۴۵ میلیارد تومان به این حوزه در سراسر کمک کردند و در سال جاری ۲ میلیارد تومان اعتبار تجهیزات توانبخشی به استان زنجان اختصاص خواهد یافت.
شایان ذکر است در این دیدار استاندار زنجان بر تامین زمین ۶ مدرسه استثنایی و پیگیری اعتبار مورد نیاز سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی و اعتبار تهیه تبلت تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :