20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۱:۵۳:۳۴
کد مطلب:  1780801
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

برگزاری یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار اصفهان، افتتاح گلخانه آموزشی خیرساز هنرستان شهدای گلشن، دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با خانواده مرحوم آزاده کنعانی معلم شهرستان هرند و... از جمله اخباری هست که در بسته خبری این هفته اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان می خوانید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* شصت و سومین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیردولتی در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

* محسن الماسی رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان: یکی از مهم‌ترین چالش‌ها این است که دانش‌آموزان اوتیسم با فضای مجازی ارتباط خوبی ندارند و خانواده‌های آنها به دلیل مشغله‌های زیاد نمی‌توانند برای آموزش آنها فرصت زیادی بگذارند، از سوی دیگر تأثیری که آموزش حضوری برای دانش‌آموزان اوتیسم دارد قابل‌مقایسه با آموزش غیرحضوری نیست.

* به منظور فرهنگ سازی برای صرفه جویی در مصرف آب، آیین آغازین برنامه های فرهنگی و آموزشی مدیریت مصرف آب در مدارس استان اصفهان با حضور مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، نظریان مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان،عیسی پره رییس اداره دوره اول ابتدایی، شکری رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل و تعدادی از دانش آموزان در دبستان دخترانه هیات امنایی ریحانه ناحیه ۳ برگزار شد. از این پس قرار است برنامه های فرهنگی و آموزشی مدیریت مصرف آب در مدارس استان اصفهان، با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان و اداره کل آموزش و پرورس استان در قالب برنامه‌های سه‌شنبه‌های شادابی در مدارس برگزار شود.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در آیین آغازین برنامه های فرهنگی و آموزشی مدیریت مصرف آب در مدارس استان: هترین مکان برای فرهنگ سازی صرفه جویی و مصرف درست آب آموزش و پرورش است و بهترین زمان برای توسعه این فرهنگ دوره ابتدایی و دانش‌آموزان این دوره هستند.

* با حضور وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و خسروی روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه، کارگاه آموزشی طرح سواد زندگی( ازدواج اصولی و به هنگام) ویژه والدین و دانش آموزان آموزشگاه اندیشه و ایثار کفران از توابع شهرستان ورزنه برگزار شد.

* آیین تجلیل از ستارگان 21 آموزش متوسطه ناحیه با حضور محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ، بابایی رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل، اقارب پرست رییس اداره تکنولوژی و گروههای درسی آموزش متوسطه اداره کل ، محمدرضا نظریان مدیرآموزش و پرورش ناحیه 3و غلامرضا عرب سرپرست آموزش متوسطه ناحیه و جمعی از مسئولین استانی و ناحیه ای در محل کانون فرهنگی تربیتی همدانیان برگزار شد.

* یک‌صد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، سعید صادقی مدیرکل حوزه استاندار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مؤمنی نماینده امام جمعه اصفهان، مجتبی شاهمرادی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، مجتبی ملا احمدی رئیس مجمع خیرین استان اصفهان، عبدیزدان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، معاونین این اداره کل و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

* در یک‌صد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در حضور اعضای شورا از دانش‌آموزان و فرهنگیان حائز رتبه کشوری در مسابقات قرآن و عترت (تابستان ۱۴۰۰) تجلیل کردند.

* در یک‌صد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، سید محمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان و مجتبی ملا احمدی رئیس مجمع خیرین استان اصفهان در حضور اعضای شورا از زهره میردامادیان رئیس سابق مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان تجلیل کردند.

* سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان در یک‌صد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان: گمشده امروز ما برای نسل جوان و نوجوان « وقت گذاری » است که می‌تواند با یک نگاه مجاهدانه همراه شود، دانش‌آموزان در فعالیت‌های فرهنگی رشد و تربیت می‌شوند و هر چه به مباحث حوزه پرورشی در جنبه‌های مختلف مانند فعالیت‌های قرآنی هنری، تربیتی و غیره بپردازیم، اثرات مثبتی خواهد داشت. دانش‌آموزانی موفق هستند که پایه‌های هویتی آنها به‌خوبی شکل‌گرفته و سپس به سرمایه‌های این کشور تبدیل شده‎‌اند که البته شاخصه بارز آن‌ها این است که با نگاه مکتب بسیج به کشور نگاه می‌کنند. فعالیت در آموزش‌وپرورش و هزینه در این دستگاه سرمایه‌گذاری است و همین موضوع می‌تواند کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهد.

* جلسه کارشناس مسئولان دوره اول و دوم متوسطه نظری نواحی و مناطق استان در سالن اندیشه باغ ابریشم با حضور ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان برگزار شد.

*  محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان : بیش از ۳ هزار مدرسه در استان در دوره‌های مختلف تحصیلی مجوز فعالیت حضوری دریافت کرده‌اند که فعالیت آموزشی و تربیتی آنها صرفاً به‌صورت مجازی نخواهد بود و به‌صورت ترکیبی و با گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه انجام خواهد شد. قرار نیست همه دانش‌آموزان به‌صورت هم‌زمان در مدرسه حاضر شوند و با گروه‌بندی در قالب کلاس ۱۵ نفره مورد آموزش قرار می‌گیرند، ضمن اینکه پیگیر هستیم چه مدارسی هنوز مجوز بازگشایی حضوری دریافت نکرده‌اند تا با رفع همه موانع و نواقص مجوز آنها نیز صادر شود.

* گلخانه آموزشی خیرساز هنرستان شهدای گلشن با حضور محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان و ابوالقاسم آقاحسینی کارشناس مسئول آموزش فنی و حرفه‌ای این اداره کل و همچنین فرماندار شهرستان، رئیس انجمن نظام‌مهندسی کشاورزی استان، جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی و فعالان صنعت گلخانه به بهره‌برداری رسید.  این گلخانه مجهز و مدرن با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال احداث شد که تمامی منابع مالی و تجهیزاتی آن توسط افراد حقیقی و حقوقی فعال در حوزه گلخانه سازی و گلخانه داری شهرستان دهاقان فراهم شده استو با آغاز بهره‌برداری از این گلخانه، هنرستان شهدای گلشن در جایگاه نخست هنرستانهای کشور در زمینه ساخت تجهیزات گلخانه‌ای قرار می گیرد. 

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگوی زنده با مدیران مدارس استان: از رفتارهای سلیقه‌ای و جزیره‌ای پرهیز شود، شورا و مدیر مدرسه باید الگوی حضور دانش‌آموزان را به خانواده‌ها ارائه دهند و مدارسی که بازگشایی شدند موظف‌اند آموزش را به‌صورت ترکیبیِ مجازی و حضوری انجام دهند. ضمن اینکه مدیران مدارس دانش آموزان را برای واکسیناسیون ترغیب و خانواده آنان را در این زمینه اقناع نمایند، واحدهای سیار تزریق واکسیناسیون نیز در مراکز آموزشی حاضر می‌شوند تا دانش‌آموزان با پدر یا مادر خود واکسن بزند.

* جلسه سرگروه‌های آموزشی دوره ابتدایی با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و مریم زیبنده پور رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های درسی دوره ابتدایی اداره کل در مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان کوهپایه برگزار شد.

* جلسه آموزش خانواده با حضور علیرضا سلطانی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان، توانگر فرد کارشناس حوزه انجمن اولیا ومربیان  استان، احمدرضا ضیایی مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه پنج، داوودی کارشناس انجمن اولیاء و مربیان و مدرسین و مشاورین حوزه آموزش خانواده در محل سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش ناحیه ۵ برگزار شد.

* سمیرا ایمانی معلم ورزش دبستان کار آفرینی اندیشه و کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران که به تازگی با عقد قراردادی با باشگاه پورتو پرتغال به عنوان مربی به تیم والیبال بانوان این باشگاه فعالیت خواهد کرد اولین مربی لژیونر تاریخ بانوان ایران است. وی حدود 15 سال به عنوان بازیکن فعالیت کرده که هشت قهرمانی سوپرلیگ و چهار نایب قهرمانی در لیگ ایران بدست آورده است اما حالا در 36 سالگی برای مربیگری به پورتو پرتغال می‌رود. وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: در آموزش و پرورش استعدادهای زیادی هستند که مثل خود من ریشه در آموزش و پرورش دارند و با مدیریت خوب آموزش و پرورش و معاونت تربیت بدنی و سلامت می‌توانیم این استعدادها را شناسایی، کشف و پرورش دهیم چرا که آموزش و پرورش مهد استعدادهای ورزشی است. پورتو یک باشگاه حرفه‌ای است که چندین سال است در لیگ قهرمان می‌شود و سابقه خیلی خوبی دارد و من هم هدفم بزرگ بود و دوست داشتم دنیای جدیدی را کشف کنم. اگر چه به عنوان یک مربی در پورتو فعالیت می‌کنم اما سفیر تمام معلمین در پرتغال هستم.

* جلسه طرح ملی مدرسه آماده با حضور منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سید محمد میر پور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل و سرپرست اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، آذرکیوان امیرپور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، عباس زهیری رئیس سازمان دانش‌آموزی و مسئولین دستگاه‌های مختلف استان از جمله اداره گاز، برق، آتش نشانی، پلیس راهور، شهرداری، هلال احمر، فوریت های پزشکی و... با هدف پیشگیری و کنترل حوادث برگزار شد.

* آیین افتتاح دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه زنده‌یاد جعفر ناظمی هرندی با حضور محمد اعتمادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، سید محمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان، رئیس و مسئولین آموزش‌وپرورش منطقه، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان هرند و همچنین خانواده زنده یاد ناظمی برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در آیین افتتاحیه دبیرستان دخترانه دوره اول مرحوم جعفر ناظمی هرندی: همراهی خیرین در ساخت مدارس کمک‌های شایانی به رشد علمی و فرهنگی استان اصفهان کرده که این اتفاق از برکات انقلاب اسلامی است.

* مراسم کلنگ‌زنی هنرستان خیرساز مهدی رضائیان با حضور سید محمد میر پور سرپرست اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان اصفهان، مهدی رضائیان خیر مدرسه‌ساز و دیگر مسئولین شهرستان نجف‌آباد برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به همراه مجتبی ملا احمدی رئیس مجمع خیرین استان اصفهان، قندهاری و شاهمرادی مشاورین مدیر کل، سید محمد میرپور و محمد رضا ناظم زاده معاونین اداره کل و مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثار گران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با خانواده مرحوم آزاده کنعانی معلم شهرستان هرند که چندی پیش براثر کرونا از دنیا رفت دیدار و گفتگو کرد.

* جلسه همفکری و انعقاد قرارداد با آموزش دهندگان سواد آموزی شهرستان ورزنه، با حضور نسرین باباپور ، معاون سوادآموزی؛ نسرین بابائی، رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی ؛ مهران برنجی زاده ، رئیس اداره دوره های سواد آموزی ؛ اکبر محمدیان ریئس اداره واگذاری ها، اسماعیلی ، نماینده موسسه رزمندگان اسلام استان اصفهان ؛ حیدری مدیر آموزش و پرورش ورزنه ، معاونین اداره و کارشناسان آموزش و پرورش در محل سالن جلسات آموزش و پرورش شهرستان ورزنه برگزار شد.

* مقارن با هفته بسیج، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور در منزل شهید حسین خرازی با مادر این شهید دیدار کرد.

* زهرا محمدی، هنرجوی پایه دهم (رشته معماری) هنرستان امین پیربکران توانست در مسابقات جهانی تکواندو رتبه نخست را کسب کند. در این مسابقات که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، زهرا سرلک هنرجوی پایه یازدهم (رشته تصویرسازی) هنرستان امین نیز موفق شد رتبه دوم را به دست آورد.

* جلسه ستاد اجرایی شاهد استان با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مسعود احمدی نیا مدیر کل بنیاد شهید استان اصفهان، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل، مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل و مهدی شاه نوروزی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید استان و دیگر اعضای ستاد برگزار شد. در این جلسه گزارشی در خصوص اختصاص دبیران طرح پراکنده شاهد، مدارس شاهد تازه تأسیس شده، چگونگی برگزاری کلاس‌های کنکور ویژه دانش‌آموزان مدارس شاهد، تجزیه و تحلیل وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان سال تحصیلی 1400-1399 ارائه شد و در ادامه پیرامون برگزاری ستاد شاهد و شورای مشاوره در مناطق و نواحی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. همچنین برنامه ریزی در جهت برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی دبیران طرح پراکنده شاهد و برگزاری جلسات آموزش خانواده در راستای اقناع سازی والدین در زمینه مشاوره تحصیلی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

* جلسه مدیران دبیرستان های فرهنگ با حضور محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و یوسفیان کارشناس مسئول مدارس نمونه دولتی و مدیران دبیرستانهای فرهنگ برگزار شد.

* مجتبی نیازی از همکاران آموزش وپرورش ناحیه دو، با کتاب «شناخت و درمان مشکلات ویژه یادگیری در پیش از دبستان و دبستان ، راهنمای عملی والدین، مربیان، معلمان و مشاوران» در جشنواره کتاب رشد حائز رتبه برگزیده شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با کادر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان اصفهان دیدار و گفتگو کرد. در این نشست صمیمانه اعتدادی از رشد چشمگیر اتحادیه و پوشش دانش آموزان بخصوص در شهرستان‌ها در این دوره قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :