24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۰:۰۹:۴۰
کد مطلب:  1780563
بمناسبت هفته بسیج صادر شد؛
پیام مشترک مدیرکل آموزش و پرورش، بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی مازندران

بمناسبت هفته بسیج مستضعفین، پیام مشترکی از طرف مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، فرمانده بسیج فرهنگیان و مسئول بسیج دانش‌آموزی استان صادر شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ پیام مشترک مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و رییس بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان به‌مناسبت هفته بسیج؛

بِسمِ الله الرّحمن الرّحیم

فرارسیدن هفته بسیج را به خانواده بزرگ فرهنگیان به‌ویژه دانش‌آموزان فرهنگیان بسیجی تبریک می‌گوییم.

استان مازندران در این چهار دهه و از زمان صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین و در دوران دفاع مقدس با تقدیم ده هزار و چهارصد شهید ازجمله ۲۰۰۰ شهید دانش‌آموز و فرهنگی در عمل ثابت کرد که پیرو این مکتب عشق بود و در دوران دفاع از حرم آل الله علیهم جمیعاً سلام الله و طی دو ساله اخیر در کوران مبارزه با کرونا، شهیدان بسیاری با درجه «مدافعان حرم» و «مدافعان سلامت» تقدیم کشور کرد تا خط سرخ بسیج و شهادت، در متن جامعه جاری بماند و اجازه ندادند این فرهنگ در پیچ و خم زندگی روزمرّه فراموش شود.

آموزش و پرورش مازندران، بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی در تلاشی هماهنگ آموزه‌های امامین انقلاب را به کلاس درس و حیاط مدارس آوردند تا این فرهنگ و نگرش بسیجی، با ذهن و ضمیر نوجوانان و جوانان دانش‌آموز عجین شود و نسل به نسل جریان داشته باشد. 

فکر و فرهنگ بسیجی در گام دوم انقلاب، پا از میدان نظامی بیرون نهاد و سایر حیطه‌های اجتماعی و فرهنگی را در بر گرفت و ما تلاش داریم دستاوردهای بسیج را با برنامه‌هایی چون «یادواره دو هزار شهید دو هزار مدرسه» در مدارس نهادینه کنیم.

تشکل‌های بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان نیز در این حوزه تلاش کردند با ترویج آموزه‌های امام خمینی(ره)، منویات رهبری مُدَّظله‌العالی و فداکاری بسیجیان و سرداران شهید سنگ بنای آینده انقلاب را در مدارس مستحکم کنند.

به اشتراک بگذارید :