24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۷:۱۸:۰۱
کد مطلب:  1779857
جلسه ی شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی/
معاون وزیر: تلاش ما حرکت به سمت تربیت متوازن است

جلسه ی شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، الهام یاوری در جلسه ی شورای معاونین با اشاره به اینکه سمپاد گروه های مختلف را همراهی می کند و با وجود مشکلات عدیده ای که نتایج بدست آمده از طرح شهاب می دهد، گفت: ما در تلاش هستیم که مشکلات سمپاد رو برطرف کنیم و با روشهای علمی در تلاش هستیم سوالات متنوع طرح شود تا کیفیت بالا رود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان  تصریح کرد: راه کم کردن این فشار موجود در مدارس این است که کیفیت را بالا ببریم و همین امر باعث می شود مشکلات مدارس دیگر نیز حل شود.

وی با بیان اینکه 11.5 درصد از جوایز فرهنگی آموزش و پرورش کسب شده توسط دانش آموزان سمپادی است، تاکید کرد: نیاز ضروری است که جذابیت رشته های مختلف تحصیلی را در کشور را که نیاز است بالا ببریم و تنها با هدایت تحصیلی نمی توان به سمت رشته های مهارتی سوق داد.

یاوری اظهار کرد: دوست داریم تعداد سمپادی های اثرگذار را در کشور زیاد کنیم و بهترین برنامه ایجاد سمپادهای مهارتی می باشد ولی با توجه به هزینه های بالای این مدارس اگر استان ها از نظر مالی یاری کنند در همین راستا می توان استان آذربایجان شرقی را که انصافا در این زمینه دارای پتانسیل هست در نظر گرفت ولی در حال حاضر مدارس ما این ظرفیت را از نظر مالی و تجهیزات ندارند.

به گفته ی معاون وزیر، سمپاد دوران جدیدی را شروع کرده و ما تلاش خود را میکنیم که به سوی تربیت متوازن برویم.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان  در ادامه گفت: ما روی این تاکید می کنیم که مدارس سمپاد باید در خدمت کل دانش آموزان کشور باشد و فرقی ندارد داخل مدرسه ما باشد یا بیرون و ما باید حمایت کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: بسیاری از مدارس ما ورزشگاه و آزمایشگاه های خوب دارد و میتوانیم از ظرفیت این مدارس برای دانش اموزان خود و یا مدارس دیگر استفاده کنیم.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :