15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۶:۱۰:۴۰
کد مطلب:  1779807
رعنایی در نشست مشترک شورای معاونان آموزش و پرورش شهرتهران با ناظران شورای عالی تاکید نمود
صیانت از تمامیت برنامه درسی

نشست مشترک ناظران شورای عالی آموزش و پرورش با شورای معاونان ؛ روسای ادارات و دوره های تحصیلی و گروه های آموزشی؛ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ؛ مجید رعنایی معاون نظارت و ارزشیابی مصوبات شورای عالی در نشست پایانی مشترک بین ناظران شورای عالی با شورای معاونین آموزش و پرورش شهر تهران که عصر امروز برگزار شد ؛ با اشاره به اینکه باید به عواملی که باعث موفقیت یا شکست برنامه‌ها می‌شوند توجه نمود اظهارداشت: هدف از این نظارت‌ها افزایش یادگیری است تا از نتایج آنها برای سیاست گذاری های جدید استفاده لازم به عمل آید.

وی با بیان اینکه طی بازدید های به عمل آمده شاهد زیبایی ها؛ تلاش ها و کارهای بسیار زیادی توسط فرهنگیان عزیز بودیم افزود: مدیران تلاش خوبی را انجام داده بودند و استفاده از فضای مجازی در واحدهای آموزشی مشهود بود.

رعنایی خانواده را یک رکن اساسی در نظام تعلیم و تربیت قلمداد نمود و بر استفاده بهینه از ظرفیت خانواده ها؛ تصریح کرد و گفت: جلب اعتماد خانواده ها در زیست بوم جدید حایز اهمیت است و باید همه تلاش و کوشش کنیم تا خدشه‌ای به آن وارد نشود.

معاون نظارت و ارزشیابی مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، از لزوم توجه به حوزه فناوری و بازنگری اهداف در آموزش و پرورشِ پساکرونا سخن گفت و ادامه داد: طی این دو روز 12 مدرسه توسط تیم ناظرین شورای عالی مورد بررسی و بازدید قرار گرفتند که نیازمند زمان بیشتری برای تعمیق این نظارت ها می باشیم تا ارتباط بیشتر و موثرتری با خانواده ها و دانش آموزان برقرار کنیم.

وی از تدوین پیش نویس انتخاب و انتصاب معاونان استان و مدیران مناطق خبر داد و اضافه کرد: ارتقای سواد رسانه ای معلمان و نظارت نظام مند باید با راهبری و پشتیبانی لازم از جریان تربیت افزایش یابد و از تمامیت برنامه درسی صیانت به عمل آوریم.

در ادامه پانته آ دُری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به اینکه در شهر تهران؛ با تبیین مفاد مصوبه 977 در استمرار جریان تربیت و یادگیری در زمان شیوع بیماری کرونا و ارایه الگوی آموزش ترکیبی به مدارس اظهار کرد: بهره مندی از ظرفیت عوامل سهیم و موثر در جریان تربیت؛ به ویژه ظرفیت  خانواده ها و ایجاد اعتماد به حضور دانش آموزان در مدرسه ضروری است.

در این جلسه در خصوص بازدید گروه نظارتی شورای عالی از مناطق و مدارس شهر تهران ضمن نقد بررسی موضوعات مختلف و قوتها به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

به اشتراک بگذارید :