15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۶:۰۶:۱۰
کد مطلب:  1779803
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در شهرستان پاسارگاد تاکید کرد:
مسابقات فرهنگی هنری بهترین بستر برای کشف استعداد دانش آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه استعداد یابی باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار بگیرد گفت: بهترین بستر برای کشف استعداد دانش آموزان، برنامه ریزی و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری در مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در آئین تقدیر از دانش آموزان مقام آور حوزه پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد گفت: مسئولیت و ماموریت اصلی حوزه فرهنگی و پرورشی بحث تربیت صحیح و اصولی دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت و برنامه ها باید در قالب های مختلف به مرحله اجرا درآید که هم بتواند پوشش دهنده ذوق ، علاقه و سلیقه دانش آموزان باشد وهم با آرمان های دینی و مذهبی و راه و هدف شهدا تناسب داشته باشد.

بانشی گفت: برنامه ها پرورشی و فرهنگی باید بتواند استعداد های دانش آموزان را به فعلیت در بیاورد تا دانش آموزان بتوانند در آینده دراجتماع به عنوان یک انسان موفق ، هنرمند و کار آمد و یک مدیر کاربلد ظاهر شوند.

وی با اشاره به اینکه همه این برنامه ها در کنار جاذبه های هنری و فعالیت های علمی میتواند به دانش آموزان کمک کند تا انسانی باشند که در زندگی فردی شخصی موفق و در زندگی اجتماعی فردی موثر باشد و به سایر انسان ها کمک و خدمت کنند.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین به ساحت های تربیتی هنری و زیبا شناختی دانش آموزان اشاره شده است، یاد آور شد: مسابقات فرهنگی هنری به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای هنری و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه و رقابت سالم طرح ریزی و اجرا می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون و تعهد سیاسی و اجتماعی، تقویت فنون و مهارتهای مورد نیاز فرد و جامعه، ایجاد زمینه های دوستی در بین دانش آموزان و شناخت رشد و پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه های دانش آموزان از اهداف اصلی این جشنواره است.

بانشی گفت: کانون یاریگران زندگی" با رویکرد استفاده از ظرفیت همسالان و مشارکت جامعه محور برای توانمندسازی دانش‌آموزان برای پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر در مدارس استان اجرا می‌شود."

وی افزود: طرح یاریگران زندگی که با هدف افزایش توانمندی دانش‌آموزان و آگاهی‌ بخشی به آنان در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد طرح ریزی شده، همزمان با آموزش حضوری مدارس، با جدیت اجرا شود. 

گفتنی است در پایان این مراسم از دانش آموزان و معلمان برتر جشنواره های فرهنگی تربیتی سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ آموزش و پرورش پاسارگاد تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :