20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۳:۲۱:۵۸
کد مطلب:  1779515
گفتگو با فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش تیران و کرون :
بازنشستگی، شروع یک زندگی جدید با اهداف تازه، نو و شادابی بخشیدن به خانواده و فرزندان است

علی ترابی گفت: معلم باید به تعهد و رسالت خود یعنی کشف استعدادها، هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان به سمت زندگی سالم، پایبند باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون علی ترابی فرهنگی بازنشسته در گفتگو با خبر نگار روابط عمومی در مورد سوابق کاری خود اظهار داشت: در سال ۱۳۸۷ با 25 سال سابقه بازنشست شدم که در طول این سالها در حوزه هایی چون تدریس، مدیر مدرسه، معاون، مربی پرورشی، ارزشیابی اداره، سرگروه مدیران شهرستان، گروه های آموزشی، تصحیح اوراق امتحانات نهایی، کانون شهید بهشتی، تعاونی مسکن فرهنگیان و... فعالیت کردم و با پست مدیر مدرسه راهنمایی ولی عصر (عج) تیران بازنشست شدم.

 وی افزود: دوران بازنشستگی بسیار جذاب است و اگر با برنامه ریزی خوب از فرصت های موجود استفاده شود لذت بیشتری خواهد داشت. بازنشستگی، شروع یک زندگی جدید با اهداف تازه، نو و شادابی بخشیدن به خانواده و فرزندان است که در سوی مقابل آن بیکاری، بی حوصلگی و بی برنامه بودن قرار گرفته است که در دوران بازنشستگی آفتی مهلک هم برای جسم و هم برای روان انسان خواهد بود.

 ترابی تصریح کرد: باید با نشاط، مثبت اندیش و با جنب و جوش بود و هرکسی هم باید خودش برای خودش این موقعیت را فراهم کند و منتظر دوست یا فردی دیگر نباشد.

این فرهنگی بازنشسته تاکید کرد: رسالت و اهداف آموزش و پرورش در قدیم و در زمان حال تغییری نکرده بلکه شیوه ها و روش‌های علم آموزی تغییر کرده است که به نظر من بسیار خوب بوده و همه باید در هر زمانی متناسب باهمان شرایط بروز باشیم تا از امکانات زمان خودمان برای علم آموزی مثل شبکه های مجازی و روش های تدریس الکترونیکی و اینترنتی به صورت مفید استفاده کنیم.

وی در خصوص انتظارش از فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیا تاکید کرد: معلمین علاوه بر آموزش‌های درسی در مدارس باید توجه ویژه ای به آموزش های اخلاقی و غیر درسی مثل یاد دادن سبک زندگی، خوب زندگی کردن، آداب صحیح و سالم معاشرت و... داشته باشند و این مسائل را به دانش آموزان خود یاد دهند. همچنین معلم باید به تعهد و رسالت خود یعنی کشف استعدادها، هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان به سمت زندگی سالم، پایبند باشد.

به اشتراک بگذارید :