24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۲:۱۴:۲۲
کد مطلب:  1779181
جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه هریس ؛
صادقی: نیازسنجی های لازم برای تشکیل مرکز یادگیری محلی صورت خواهد گرفت

اسفندیار صادقی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت یادگیری مهارت در کنار سواد به لزوم ایجاد مرکز یادگیری محلی در شهرستان هریس با انجام نیازسنجی تاکید کرد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با اشاره به آمار بی سوادی در زمان طاغوت گفت : در آخرین سرشماری قبل از انقلاب اختلاف درصد باسوادی استان با میانگین کشوری ۱۲.۵ درصد بوده است‌.

صادقی افزود: در حال حاضر ۹۶.۴ درصد جمعیت ۱۰ الی ۴۹ ساله استان که بازه سنی ماموریت نهضت سوادآموزی می باشد از نعمت سواد برخوردار هستند که اختلاف استان با میانگین کشوری دو دهم درصد می باشد.

وی با اشاره به اینکه اکنون در لایه های سخت شناسایی اسمی بی سوادان هستیم خاطرنشان کرد: رشد درصد باسوادی هریس و رسیدن به میانگین استانی تنها با بسیج تمامی امکانات ، همت عمومی و مشارکت ارگانها و نهاد ها میسر خواهد بود.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت : در بسیاری از مناطق تحت مراکز یادگیری محلی در کنار آموزش سواد،سوادآموزان مهارت های مختلف از قبیل مهارت های اساسی زندگی، حقوق شهروندی، مهارت های اجتماعی و شغلی  نیز آموزش داده می شود.

صادقی در پایان تلفیق سواد و مهارت را در استقبال سوادآموزان موثر دانست و با تاکید به  راه اندازی مرکز یادگیری محلی با انجام نیازسنجی های لازم را ، ضروری عنوان کرد./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :