22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۲:۰۵:۲۴
کد مطلب:  1779175
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آیین اختتامیه مرحله کشوری پنجمین جشنواره نوآوری در فرآیند یادگیری و آموزش:
"جشنواره نوآوری در فرآیند یادگیری و آموزش" طی سال های برگزاری به بلوغ دست یافته است

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در آیین اختتامیه مرحله کشوری پنجمین جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری به میزبانی استان خراسان رضوی گفت:"جشنواره نوآوری در فرآیند یادگیری و آموزش" طی سال های برگزاری به بلوغ دست یافته است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مسگرزاده در این جلسه با بیان اینکه برگزاری مطلوب و با کیفیت مرحله کشوری این جشنواره با توجه به شرایط کرونایی موجود به میزبانی استان خراسان رضوی شایان تقدیر است اظهار داشت:جشنواره نوآوری در فرآیند یادگیری و آموزش سابقه برگزاری چندین ساله دارد و خوشبختانه هرسال نسبت به سال قبل از یک بلوغ و رشد قابل توجهی برخوردار شده است.
وی با بیان اینکه اگر جشنواره در جشنواره بماند هیچ ارزشی ندارد و تنها یک حرکت نمادین است و نمی تواند عامل تحول و کیفیت بخشی به فرآیند تعلیم و تربیت باشد گفت:جشنواره ریل گذاری است برای حرکت قطار کیفیت بخشی به آموزش و یادگیری، لذا باید نتایج و اثربخشی آن در کلاس درس و در بستر واقعی  آموزش و یادگیری نمایان شود.
مسگرزاده ضمن تقدیر از حضور فعال و مشارکت بالای معلمین سراسر کشور در این جشنواره و زحمات داوران این جشنواره افزود:هدف این جشنواره بهبود طراحی های آموزشی و اجرای واقعی آن در موقعیت کلاس درس است.
وی با بیان اینکه جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری به معنای خلاقیتی است که به عمل رسیده است افزود:اراده معلمین در مسیر تحول و اثر بخشی فرآیند آموزش با رشد قدرت تعامل اثربخش با دانش آموزان، ایجاد پویایی و نشاط در کلاس درس و... می تواند نقش مهمی در ارتقا کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت ایفا کند.
مسگرزاده با بیان اینکه درک ویژگی های روان شناختی دانش آموزان دوره اول متوسطه از حساسیت خاصی برخوردار است گفت: معلمین بایستی ضمن مخاطب شناسی مطلوب، زمینه مشارکت فعال اولیا دانش آموزان را در فرآیند آموزش و یادگیری فراهم نمایند.
وی در پایان افزود:امیدواریم ششمین دوره برگزاری جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری با رویکرد تمرکز بر اثربخشی و کارآمدی روش های تدریس معلمین در فضای واقعی کلاس، گام بلندی در مسیر تحول بردارد.

به اشتراک بگذارید :