15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۲:۰۵:۱۵
کد مطلب:  1779153
آغاز اجرای طرح سواد حرکتی برای دانش آموزان فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این طرح در سراسر کشور ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی جهت ارتقا سلامت جسمانی دانش اموزان کلید خورده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین استانی اجرای طرح سواد حرکتی دانش آموزان فارس در دبستان شهید فرج اله محمدی ناحیه 2 شیراز گفت:  در دوران کرونا دانش اموزان دچار آسیب های فراوان جسمی از جمله افزایش وزن و چاقی و ناهنجاری اسکلتی شدند که با اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی در صدد حل این معضلات هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با اجرای طرح کوچ متوجه شدیم 26 درصد از دانش اموزان فارسی دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

اسماعیلی گفت: این طرح برای یکصد و 15 هزار دانش اموز دوره ابتدایی فارس اجرا خواهد شد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت:  مطالعاتی منظمی از سال 1395 در وزارت آموزش و پرورش بر روی ساختار قامتی و جسمانی دانش اموزان آغاز شد که منجر به تدوین و اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی شده است.

دکتر ایت اله دهقان گفت: سواد حرکتی را می توان دانش، درک، آگاهی و شایستگی بدنی و جسمانی افراد برای اجرای فعالیت های با کیفیت حرکتی دانست.

دهقان افزود: این حرکات راه رفتن صحیح، نشستن صحیح، لی لی کردن، جهیدن، پریدن و سایر حرکات بنیادی جسمانی را شامل می شود.

وی گفت: این طرح 30 درصد از دانش اموزان شهری را شامل می شود  و در اردیبهشت ماه با ارزیابی نهایی توسط دبیران تربیت بدنی و اولیا به پایان می کند.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت:  هر کلاس و پایه ای آزمون و حرکات مخصوص به خود را دارد که برای اجرای موفق این طرح همکاری اولیا در مدارسی که کلاسهایشان غیرحضوری است بسیار ضروری می باشد.

دهقان گفت: این آزمون در 2 مرحله اجرا می شود که نتایج ارزیابی اولیه و ثانویه جهت بررسی روند پیشرفت مقایسه خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :