24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۱:۳۱:۳۱
کد مطلب:  1779051
با حضور رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت؛
دوره آموزشی توانمند سازی روسای ادارات و مدیران مدارس استعداد های درخشان قطب سه کشور در تبریز برگزار شد

برنامه دوره آموزشی توانمند سازی روسای ادارات و مدیران مدارس استعداد های درخشان قطب سه کشور با عنوان مدیریت مشارکتی در سطح مدرسه با حضور رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، الهام یاوری در دوره مدیریت مشارکتی در سطح مدارس در محل باشگاه فرهنگیان آذربایجان گفت:اگر دانش آموزان سمپاد بتوانند فرهنگ کشور را شکوفا کنند و جریان هایی بر اساس اهداف کشور ایجاد کنند ما میتوانیم حوزه نفوذ معنوی ایران را در کل دنیا بیشتر کنیم.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور ادامه داد: باید به مشارکت اهمیت بدهیم برای اینکه دانش آموزان بتوانند توانمندی های خود را به دیگران یاد داده و توانمندی های دیگران را هم یاد بگیرند.

وی با بیان این که مشارکت باعث می شود پرتلاش باشند و وقتی شکست خوردند تسلیم نشوند، تصریح کرد: مشارکت، رابطه و مسئله محوری در بین دانش آموزان،  مثلث سه ضلعی مهمی است که باید به این امر توجه بکنیم.

یاوری تاکید کرد: در امور سمپاد باید از فارغ التحصیل های سمپاد استفاده کنیم چرا که در جمع سمپادی ها بودند و تجربه دارند.

برای تربیت انسان های شش ساحتی معلم شش ساحتی نیاز داریم

عاشور اکرمی نیز در این دوره بیان کرد: امروز فرصتی برای ما پیش آماده که سند تحول بنیادین را اجرا کنیم که به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش است و این وظیفه و ماموریت ما می باشد.

معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کارآفرین، مبتکر و خلاق از ویژگی های انسان در تراز انقلاب اسلامی است ، افزود: برای تربیت انسان های خطر پذیر ایثارگر شش ساحت مطرح میشود که ساحت های شش گانه تعلیم و تربیتی است.

وی با تاکید بر این نکته که برای تربیت انسان های شش ساحتی معلم شش ساحتی نیاز داریم نه چیز دیگر، گفت: رویکرد سند تحول بنیادین کیفیت داشتن است پس باید در تربیت کیفیت را مد نظر قرار دهیم.

اکرمی ادامه داد: یکی از شاخصه های کیفیت برنامه محوری است و هرکسی در هرجایگاهی برنامه نداشته باشد اثر بخشی نخواهد داشت.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تصمیم گیری ها اگر دید اقدام پژوهانه نداشته باشیم کارایی لازم را نخواهیم داشت، افزود: باید در مدارسمان طبق گفته سند کارهای گروهی را رواج دهیم چون ارزشمند است.

در پایان این مراسم  از دانش آموزان برتر استانی و کشوری سمپاد تجلیل شد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :