2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۱:۳۶:۰۰
کد مطلب:  1778991
از سوی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام شد:
پایان بازبینی فیلم‌های مستند کوتاه «پنجاه‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم ‌رشد»

بازبینی فیلم‌های مستندکوتاه بخش بین‌الملل پنجاه‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم ‌رشد پایان یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سومین گروه از هیأت‌های انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پس از تشکیل جلسه و بحث و تبادل نظر در خصوص سطح کیفی آثار، اسامی فیلم‌های مستند کوتاه بخش بین‌الملل را برای ورود به بخش مسابقه به دبیرخانه دائمی فیلم رشد اعلام  کردند. در این جلسه نتیجه بررسی مستندهای کوتاه ایرانی و خارجی، پس از بازبینی در جلسات هیأت انتخاب اول و هیأت انتخاب دوم، نهایی شد.

بر این اساس؛ هیأت داوران این بخش از جشنواره به 21 فیلم ایرانی و خارجی برای حضور در بخش نهایی رقابت‌های پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ‌رأی مثبت دادند.

بر اساس اسامی ارائه شده به دبیرخانه فیلم رشد 13 فیلم مستندکوتاه ایرانی و 8  فیلم مستندکوتاه خارجی به زودی با حضور داوران نهایی جشنواره با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

بنابر اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در این دوره از جشنواره 3 هزار و 155 فیلم ایرانی و خارجی در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند، مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از 105 کشور جهان دریافت شده است که تعداد هزار و 980 فیلم از کشورهای خارجی و هزار و 175 فیلم از داخل ایران در بخش‌های بین‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه نیمه دوم آذرماه 1400 اعلام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :