20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۸:۳۶:۵۲
کد مطلب:  1778061
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه تبیین برنامه های دبیرخانه کشوری مدیران مدارس دوره اول متوسطه تاکید کرد:
مدیران مدارس با اتخاذ رویکرد مشارکتی به ارتقا کیفیت برنامه‌های آموزشی و پرورشی بیافزایند

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، در جلسه تبیین برنامه‌های دبیر خانه ی کشوری مدیران مدارس دوره اول متوسطه گفت:مدیران مدارس می توانند با اتخاذ رویکرد مشارکتی و جلب همکاری اجزای مدرسه به ارتقا کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی بیافزایند.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکه تمامی برنامه ها دستگاه تعلیم و تربیت مستند به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است تصریح کرد: مدرسه مکانی برای یادگیری و محیطی است که در آن فعالیت های آموزشی و تربیتی دانش آموزان جریان دارد.
وی با بیان اینکه مدرسه تنها یک مکان نیست بلکه یک امکان است تصریح کرد: مدرسه یک موقعیت برای یادگیری، تربیت و رشد همه جانبه برای دانش‌آموزان به حساب می‌آید.
خدابنده با بیان اینکه مدیران مدارس نقش مهمی را در برنامه ریزی، تصمیم گیری، سازماندهی و ایجاد هماهنگی بین نیروها و همچنین اجرا، نظارت و ارائه بازخورد به طرح ها و برنامه ها حوزه آموزش و پرورش ایفا می کنند اظهار داشت: مدیران مدارس هم چون رشته تسبیح هستند که دانه های آن را که همانا دانش آموزان، معلمین، عوامل اجرایی و اولیای دانش آموزان هستند را به شکلی متصل و مرتبط با هم قرار می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی رویکرد مدیریت مشارکتی را یکی از سبک های نوین مدیریتی دانست و گفت: مدیران مدارس می‌توانند با استفاده و بهره مندی از ظرفیت تمامی اجزای مدرسه از جمله معلمین، دانش آموزان، عوامل اجرایی، شورای مدرسه و تشکل های دانش آموزی به کیفیت اجرای برنامه ها در مدارس بیفزایند.
خدابنده ارتقای مدیریت آموزشگاهی را یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: کارگروه ها و انجمن های علمی همچون دبیرخانه کشوری مدیران دوره اول متوسطه امکان این ارتقا را فراهم می سازند که در نهایت منجر به ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت در سطح مدارس می شود.

به اشتراک بگذارید :