24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۴:۱۴:۴۴
کد مطلب:  1777877
در جلسه مشترک معاون آموزش متوسطه با مدیرعامل مجمع خیرین استان مطرح شد:
ضرورت ایجاد تحول در احداث و تجهیز هنرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای

جلسه مشترکی پیرامون ارتقای وضعیت هنرستان های استان با حضور هاشمی مدیرعامل مجمع خیرین استان، تعدادی از اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین و دهقان معاون آموزش متوسطه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پروش مازندران؛ جلسه مشترکی پیرامون ارتقای وضعیت هنرستان های استان با حضور هاشمی مدیرعامل مجمع خیرین استان، تعدادی از اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین و دهقان معاون آموزش متوسطه برگزار شد.
سید حسین هاشمی با تأکید بر ضرورت احداث مدرسه در مناطق پرجمعیت دانش آموزی تصریح کرد: رویکرد مجمع خیرین استان کمک به احداث و تجهیز هنرستان هاست تا دانش آموزان بیشتر با مهارت های شغلی آشنا شده و بعد از فارغ التحصیلی بتوانند وارد بازار کار شوند.همچنین تنوع شاخه های رشته فنی حرفه ای و کاردانش و لزوم فراهم کردن اشتغال برای دانش آموزان این را حائز اهمیت میکند.
مدیرعامل مجمع خیرین استان با اشاره به اینکه فعالیت و تجهیز هنرستان ها نیازمند بازنگری و تحول است، گفت: با پیگیری مجمع خیرین آموزش و پرورش کشور اتفاق های خوبی برای هنرستان هایمان می افتد.
 علی دهقان نیز در ابتدای این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های مجمع خیرین استان، جنس خیرین را جنس فداکاری و از خود گذشتگی توصیف کرد و افزود: خیرین با حرکت ارزشمند خود اعتماد را در جامعه افزایش داده و همواره سعی کردند تا در مدار حرکت تحولی نظام تعلیم و تربیت گام بردارند.
وی گفت: امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های موجود در کشور بحث اشتغال‌زایی برای جوانان و کاهش بیکاری در جامعه است که با توجه به نیاز جامعه به اشتغال، مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال محسوب می شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران داشتن مهارت و حرفه را برای افراد قابل اهمیت دانست و گفت: نیاز اساسی کشور در حال حاضر توسعه مهارت آموزی و ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای در رشته های موردنیاز جامعه است، چراکه آموزش هر مهارت می تواند در آینده موجب اشتغال، کارآفرینی، شکوفایی و توسعه  در جامعه باشد.
شایان ذکر است هم اکنون 356 واحد هنرستان با 46 هزار و 500 هنرجو در استان مازندران دایر است که برای دستیابی به اهداف برنامه ابلاغی وزارت، و همچنین وجود برخی هنرستانهای فرسوده که نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارند، استان مازندران نیاز به احداث 52 هنرستان دیگر دارد.

به اشتراک بگذارید :