24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۲:۲۴:۵۳
کد مطلب:  1777673
با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران انجام شد:
افتتاح کلاس درس تربیت بدنی بندپی شرقی با هزینه ای بالغ بر 55 میلیون تومان

کلاس درس تربیت بدنی آموزش و پرورش بندپی شرقی، با حضور سهرابی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و همراهان، در دبیرستان نمونه دولتی قدسیه احمدکلای بندپی شرقی افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ کلاس درس تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه بندپی شرقی با هزینه 55 میلیون تومانی و با تجهیز سالن ورزشی شهیدبهشتی، با حضور سهرابی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و همراهان، حجت الاسلام پوررمضان امام جمعه، دبیر اداره تربیت بدنی بخش و همچنین ریاست، معاونین و کارشناسان اداره در دبیرستان نمونه دولتی قدسیه احمدکلا افتتاح شد.

قربانعلی سهرابی در سخنانی با اشاره به اجرای طرح کوچ یا طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در سطح استان اذعان داشت: بر اساس آمار بدست آمده متاسفانه 40 درصد دانش آموزان استان چاق بوده و یا اضافه وزن دارند که با افزایش 15 درصدی قبل از اجرای طرح در سالیان قبل بوده است که بخش عمده ای از آن مربوط به شیوع بیماری کووید-19 می باشد، لذا باید از همین الان به فکر بود تا جلوی یک معظل زیستی-سلامتی در آینده گرفته شود.

وی در ادامه با اعلام اجرای طرح محرم سازی مدارس دخترانه گفت: تدابیری اندیشیده شده است تا دانش آموزان دختر در مدارس بدون دغدغه بلحاظ مواجهه با ناظر بیرونی (به جهت همجواری با منازل مسکونی) به ورزش بپردازند، که یکی از این تدابیر افتتاح کلاس های درس تربیت بدنی به صورت تجهیز سالن ها و فضاهای ورزشی با متراژ بالای 150 متر به انواع لوازم ورزشی و آمادگی جسمانی هست تا دانش آموزان بویژه دختران در فضای سرپوشیده به انجام تمارین ورزشی بپردازند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران افزود: تاکنون 16 کلاس درس در استان افتتاح شده است و تا پایان سال 11 کلاس دیگر نیز تجهیز و آماده بهره برداری خواهند شد.

در پایان این مراسم ضمن تجلیل از امیررضا محمدی نیا نفر سوم وزنه برداری نوجوانان جهان، از دانش آموزان برتر مدرسه در زمینه ورزشی تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :