18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۲:۲۲:۱۵
کد مطلب:  1777467
از سوی مدیرکل آموزش و پرورش فارس در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی فارس انجام شد:
تشریح دستورالعمل های مربوط به بازگشایی مدارس در فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش های غیر حضوری و فاصله گرفتن دانش اموزان از مدارس صدمات آموزشی و روحی و روانی زیادی را به آنان وارد ساخته است که با بازگشایی حضوری مدارس به دنبال جبران این آسیب ها هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش های غیر حضوری و فاصله گرفتن دانش اموزان از مدارس صدمات آموزشی و روحی و روانی زیادی  را به آنان وارد ساخته است که با بازگشایی حضوری مدارس به دنبال جبران این آسیب ها هستیم.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از  شبکه استانی فارس با بیان اینکه اولیا نگران بازگشایی حضوری مدارس نباشند گفت: دستورالعمل های ستاد ابلاغی برای بازگشایی مدارس بسیار سخت گیرانه و هوشمندانه است و رعایت همه مسایل بهداشتی در ان در نظر گرفته شده است.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در این بازگشایی کمیت کلاس های درس مثل سابق نیست و زمان اموزش های حضوری کوتاه و متنوع خواهد بود .
اسماعیلی گفت: مجوز بازگشایی توسط ستاد ملی کرونا صادر شده است اما شورای مدرسه در رابطه با نحوه حضور دانش اموزان و ساعت های کلاسی برنامه ریزی خواهد کرد.
وی گفت: اشتیاق دانش اموزان نیز برای حضور در مدرسه زیاد شده است و همه امروز فهمیده اند که هیچ نوع اموزشی جایگزین اموزش حضوری نیست.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: به دانش اموزان توصیه می کنیم خوراکی و آب نوشیدنی به همراه خود داشته باشند زیرا بوفه های مدارس تعطیل خواهد بود.
اسماعیلی با بیان اینکه شبکه بهداشت نظارت فنی را بر امر بازگشایی مدارس خواهد داشت گفت: علاوه بر ادارات اموزش و پرورش سراسر استان این انتظار وجود دارد که خود اولیا نیز نظار مستمری بر یازگشایی مدارس دانش آموزان داشته باشند و موارد خاص را به مدیر مدرسه و یا اداره گزارش دهند.
وی با بیان اینکه بازگشایی حضوری مدارس به معنی تعطیلی اموزش های تلویزیونی و مجازی نیست گفت: شاد مراحل تکامل خود را به خوبی طی کرده است و به عنوان یک ابزار قدرتمند اموزشی برای معلمان می تواند حتی بعد از دوران کرونا نیز ایفای نقش کند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه بیش از 95 درصد از فرهنگیان و 86 درصد از دانش آموزان 12 تا 18 ساله در فارس واکسینه شده اند.
اسماعیلی با بیان اینکه همه معلمان و کادر آموزشی برای حضور در مدرسه  باید واکسینه شده باشند گفت: در دستورالعمل های صادر شده اشاره ای به واکسیناسیون اجباری دانش اموزان برای حضور در کلاس  نشده است.
وی با اشاره به اینکه برای کنترل وزن و پاقی دانش اموزان طرح کوچ را اجرا کردیم افزود: طرح سواد حرکتی نیز با هدف کاهش و پیش گیری از اسیبهای بدنی و اسکلتی در مدارس فارس اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :