23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۱:۱۷:۱۷
کد مطلب:  1777327
نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج برگزار شد

نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج و با حضور فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان و مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از همکاران عضو بسیج فرهنگیان شهید سلیمانی اداره کل، در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای استان را که در اکثر عملیات جانفشانی کردند، گرامی می داریم.
مظفری گفت: در آموزش و پرورش به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری کارهای ماندگاری اجرا شده است. نزدیک ۵۱۶ شهید دانش آموز و 49 شهید معلم، نشان از نقش و همراهی این قشر در دوران دفاع مقدس است.
وی افزود: تألیف کتب شهدا، تجلیل از شهدا، اجرای راهیان نور، طرح تهیه تبلت دانش آموزی و کمک معیشت خانواده های محروم و طرح مدرس برای بیانیه گام دوم انقلاب، براساس سند تحول، توسط بسیج فرهنگیان انجام شده است .

مظفری در ادامه اشاره داشت: ساخت ۶۳ مدرسه در شهرک های اقماری که گامی در راستای محرومیت زدایی به شمار می رود، در حال انجام و پیگیری است .
وی در ادامه گفت: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مهارت آموزی بود که امسال به تلاش همکاران موفق به توزیع متوازن بین رشته ای شده و به رتبه هشتم کشور دست یافتیم و در جهت سوق دادن دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه‌ای و کاردانش گام برداشتیم.
وی با بیان موفقیت های اداره کل در یک سال گذشته، اذعان داشت: تمام این فعالیت ها برای دانش آموزان انجام شده و هدف بسیج نیز خدمت مضاعف است.

وی همچنین اشاره داشت: در بحث بیانیه گام دوم انقلاب نیز کارهای ویژه ای انجام شده، که از طرف مسئولین ارشد استان از مجموعه آموزش و پرورش تقدیر شد.
این مقام مسئول در نهایت از حمایت سردار کرمی از برنامه های آموزش و پرورش و همه ی کسانی که برای اعتلای آموزش و پرورش همکاری و تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد و افزود:موفقیت ها متعلق به همه است و همه از گذشته تا الان در این موفقیت ها نقش آفرین بودند.

 

در ادامه ی این نشست سردار جهانبخش کرمی؛ فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان ضمن تبریک هفته بسیج گفت: انقلاب اسلامی یک واقعه بسیار بزرگی بود و به لطف الهی، مجاهدت مردم و رهبری امام، باعث پیروزی انقلاب شد .

سردار کرمی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمود: جهان خواران ما را به حال خود رها نخواهند کرد، افزود: در خصوص این جمله می توان چندین کتاب نوشت. این تدبیرتاریخی امام بود که بدون مردم نمی توان به هدف رسید،این ملت را هیچ کس نمی تواند شکست دهد، چرا که مردم پشتیبان آن هستند .
همچنین با اشاره به دیگرسخن امام درباره ی بسیج که فرمود: بسیج لشکر مخلص خداست، گفت: این جمله ای است که می توان یک دنیا مطلب در مورد آن نوشت .
سردار کرمی افزود: شهدا برای ما الگو هستند، از جمله رضا سلیمانی ها که نتوانستیم آنان را به طور شایسته معرفی کنیم .

وی افزود: بسیج برای نظام انقلاب و کشور است و از تمامی افرادی که در تقویت آن تلاش می کنند تقدیر می کنم و عزت و افتخار آن هم متعلق به همه مردم است .

وی با اشاره به قدرت بسیج افزود: به همت همین بسیج و تفکر بسیجی در محور مقاومت در سوریه نیز دشمن شکست خورد و در سایر کشورها  نیزهمین اقتدار بسیجیان را مشاهده می کنیم .
این مقام مسئول اشاره داشت: مردم قدر نعمت رهبری و ولایت را میدانند و به برکت وجود ولایت فقیه و مقام معظم رهبری اکنون بسیج در جهان دارای اقتداراست و در کشورهای مختلف رو به رشد و تعالی است .

سردار کرمی همچنین اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز دراوج اقتداراست و دشمن در حال فرار از منطقه است .
وی در پایان با تأکید برسند تحول بنیادین که مقام معظم رهبری آن را تایید کردند گفت: همه باید به اجرای آن کمک کنیم.

در پایان نشست از مادر شهید فرید دارایی که از بازنشستگان آموزش و پرورش هستند، تقدیر و تشکر شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :