23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۰:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1777229
تبیین برنامه های دفتر آموزش دوره اول متوسطه

در راستای تبیین برنامه های عملیاتی دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت متبوع، نشست ویدئو کنفرانس مشترک معاونین آموزش متوسطه ،کارشناس مسئولان و کارشناسان و مدیران دوره اول متوسطه مناطق چهارده گانه استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، در ابتدای این جلسه بهرامی؛ معاون آموزش متوسطه استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در سطح مناطق، گزارشی از فعالیت های معاونت آموزش متوسطه در سطح استان ارائه داد.

در ادامه دو نفر از مدیران مدارس استان در ارتباط با باز گشایی مدارس به شیوه حضوری و طرح ها و برنامه های دوره اول متوسطه مطالبی را بیان نمودند.

  در ادامه مسگر زاده ؛ مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت ؛ ضمن تاکید بر نقش بی بدیل آموزش های حضوری در تربیت  و یادگیری دانش آموزان، عدم دسترسی دانش آموزان به نرم افزار و سخت افزار آموزش های مجازی، یکنواختی آموزش ها در فضای مجازی و تغییرات نامطلوب در سبک زندگی دانش آموزان را  به عنوان مشکلات آموزش های مجازی  در سطح مناطق برشمرد.

مسگر زاده در بخش دیگری از جلسه به تبیین سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش در برهه فعلی پرداخت و گفت: مدیریت و راهبری بازگشت تدریجی آموزش های حضوری و بهبود کیفیت خدمات آموزشی و تربیتی و کاربرد اقتضایی روش های ترکیبی از جمله اهداف در این دوره می باشد.وی بر استفاده از ظرفیت اولیا  در فرایند بازگشایی تدریجی مدارس به شیوه حضوری تاکید نمود.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه در ادامه، حفظ سلامت دانش آموزان را به عنوان اولویت اصلی در فرایند بازگشایی مدارس، بسط عدالت در تامین فرصت های برابر آموزش و یادگیری، اقناع افکار عمومی جامعه نسبت به تقدم آموزش های حضوری و تفویض اختیارات بیشتر به مدارس را از جمله اصول حاکم بر ادامه روند  فعالیت های آموزشی تربیتی مدارس دانست و به تشریح الگوهای بازگشایی مدارس در سال جاری پرداخت. 

وی در پایان با ارائه توصیه هایی در جهت کیفیت بخشی هر چه بیشتر به فرایند آموزش ها در سطح مناطق پرداخت و مطالبی را در ارتباط با برنامه تعالی مدیریت مدرسه ارائه نمود.

در انتهای جلسه بهرامی معاون آموزش متوسطه استان، ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده، نکاتی را در ارتباط با بازگشایی مدارس به صورت حضوری بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :