24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۰:۰۲:۳۲
کد مطلب:  1777149
گفتگو با معلم ورزش اصفهانی و اولین مربی لژیونر تاریخ بانوان ایران؛
آموزش و پرورش مهد استعدادهای ورزشی است/سفیر تمام معلمین در پرتغال هستم

معلم ورزش اصفهانی که سال‌ها بازیکن تیم ملی و پس از آن مربی تیم ملی والیبال بانوان ایران بود، به منظور مربیگری در تیم پورتو پرتغال به این کشور سفر می‌کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سمیرا ایمانی معلم ورزش دبستان کار آفرینی اندیشه و کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران که به تازگی با عقد قراردادی با باشگاه پورتو پرتغال به عنوان مربی به تیم والیبال بانوان این باشگاه فعالیت خواهد کرد اولین مربی لژیونر تاریخ بانوان ایران است. وی حدود 15 سال به عنوان بازیکن فعالیت کرده که هشت قهرمانی سوپرلیگ و چهار نایب قهرمانی در لیگ ایران بدست آورده است اما حالا در 36 سالگی برای مربیگری به پورتو پرتغال می‌رود.

در دومین روز از آذرماه ۱۴۰۰، سمیرا ایمانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: در سال‌های قبل از تیم‌های جنوب شرق آسیا و حتی بعضی تیم‌های اروپایی پیشنهاد داشتم اما راغب نبودم در باشگاه‌های کوچک کار کنم و گفتم اگر قرار است تجربه جدیدی به دست بیاورم بهتر است به یک تیم قوی بروم و خداراشکر که باشگاه پورتو به من پیشنهاد داد و من هم پذیرفتم چرا که دوست داشتم وقتی مدرک مربیگری بین المللی‌ام را گرفتم در سطح اروپا کار کنم.

وی افزود: پورتو یک باشگاه حرفه‌ای است که چندین سال است در لیگ قهرمان می‌شود و سابقه خیلی خوبی دارد و من هم هدفم بزرگ بود و دوست داشتم دنیای جدیدی را کشف کنم. اگر چه به عنوان یک مربی در پورتو فعالیت می‌کنم اما سفیر تمام معلمین در پرتغال هستم.

معلم ورزش دبستان کار آفرینی اندیشه در خصوص هم باشگاهی شدن با مهدی طارمی ملی پوش فوتبال کشورمان تصریح کرد: این باعث افتخار من است که به باشگاهی می‌روم که مهدی طارمی، یکی از اسطوره‌های فوتبال ما که از نظر اخلاقی و بازی عالی است، هم باشگاهی می‌شوم. امیدوارم نتیجه خوب بگیریم و محبوبیت‌مان را به عنوان ایرانی بالا ببریم.

ایمانی در خصوص چگونگی ورود به والیبال خاطر نشان کرد: از سال ۷۸ والیبال را در ناحیه ۵ اصفهان شروع کردم، سال ۷۹ به عنوان کامل ترین بازیکن ایران انتخاب شدم که به همین دلیل همان زمان و در سن نوجوانی در تیم‌های بزرگسالان انتهاب و سپس به عضویت تیم ملی در آمدم.

پر افتخارترین بازیکن والیبال بانوان ایران اضافه کرد: سپس وارد تیم‌های رده‌های سنی ذوب‌آهن شدم و در همان سال اول در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان قهرمان کشور شدیم و بعد از آن هم در تیم بزرگسالان ذوب آهن به عنوان کاپیتان فعالیت کردم. در سال 85 از دانشگاه شهرکرد با مدرک کارشناسی تربیت بدنی فارغ التحصیل شدم و کارم را در حوزه مربیگری والیبال پایه با کانون‌های ناحیه ۵ آغاز کردم.

معلم ورزش اصفهانی اندیشه تاکید کرد: تیمی حرفه‌ای و قوی در این مدرسه کار می‌کنند و درک بسیار زیادی از آموزش مناسب دانش‌آموزان دارد و من هم اگر بخواهم یک معلم خوب برای دانش‌آموزان باشم باید در فضای حرفه‌ای کار کنم که این دبستان همه قابلیت ها را دارد.

ایمانی در خصوص استعدادهای حاضر در بین دانش‌آموزان گفت: در آموزش و پرورش استعدادهای زیادی هستند که مثل خود من ریشه در آموزش و پرورش دارند و با مدیریت خوب آموزش و پرورش و معاونت تربیت بدنی و سلامت می‌توانیم این استعدادها را شناسایی، کشف و پرورش دهیم چرا که آموزش و پرورش مهد استعدادهای ورزشی است.

به اشتراک بگذارید :