15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۰۸:۴۹:۴۰
کد مطلب:  1776955
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
ادامه انقلاب بدون تفکر بسیجی ممکن نیست

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ نشست مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش وپرورش استان با رؤسا و شورای معاونین و کانون بسیج فرهنگیان نواحی و مناطق استان با حضور سردار یداله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

سردار جوانی در این نشست با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهیدان بیان داشت: فرصت دوباره ای برای قشر معلمان در بازگشایی  حضوری مدارس بعد از فروکش کردن کرونا پیش آمده تا به شغل بی نظیر معلمی که به گفته امام راحل شغل انبیاست باز گردند و به تعلیم و تربیت و شکوفایی جامعه و انسان سازی بپردازند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که بعد از چهل سال پر افتخار، بدون اینکه به آرمان هایش خیانت شود بر سر شعارهای خود پافشاری کرده و حاکمیت به آرمانهایش خیانت نکرده است در صورتی که سایر انقلاب ها مثل انقلاب روسیه، چین، فرانسه و غیره حتی به دهه دوم هم نرسیدند و با تغییر در شعار و آرمان مواجه شدند.

سردار جوانی افزود: انقلاب اسلامی که منبعث از قانون اساسی است به دنبال پیشرفت در بعد مادی و معنوی است و آموزش و پرورش، معلمان و دانش آموزان باید  در مرکز و نقطه محوری این پیشرفت باشند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سخنان رهبری در در حوزه رسالت بسیج تصریح کرد : رهبری معظم بارها فرموده اند در علم باید شتاب بگیریم و به نقطه ای برسیم که در آینده ای نه چندان دور هر کسی بخواهد علم را فرا بگیرد مجبور به آموختن زبان فارسی باشد.

وی افزود: باید حق اسلام را ادا کنیم، انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که پا در قرن ۲۱ گذاشته و ما میخواهیم اسلام را پیاده کنیم و قیام لله امام راحل برای همین بود و با تشکیل بسیج مردم را به صحنه آورد و بسیجی واقعی کسی است که در بین مردم نگاه آگاهانه تری دارد.

سردار جوانی در ادامه به تدبیر امام خمینی ره در تشکیل بسیج پرداخت و بیان کرد : امام با تشکیل بسیج ، جنگ و دفاع را مردمی کرد و با اعتماد به نفس صدام را تحقیر کرد.

وی افزود: ۳۶ هزار شهیددانش آموز و هزاران معلم و دانشجوی شهید داریم که در دفاع مقدس به عزت رسیدند و جملات ادبی و عرفانی  امام در توصیف  بسیج مثل " بسیج لشکر مخلص خداست " بسیج مدرسه عشق و میقات پا برهنگان است  "بیانگر شناخت عمیق رهبر فقید انقلاب از بسیج است. و راز ماندگاری بسیج و درخشندگی آن خلوص است و بسیجی واقعی در هر میدانی طرف معامله اش خداست و اگر این اخلاص در شهیدان نبود ما به این پیروزی های چشمگیر نائل نمی شدیم.

سردار جوانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تغییر تاکتیکی دشمن از جنگ فرهنگی آنها برعلیه  ما نام برد و گفت: امام راحل این پیش بینی را کردند که دشمن در آینده به جای تفنگدار، قلم به دست می فرستند و بارها مقام معظم رهبری از این راهبرد به شبیخون فرهنگی تعبیر کردند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران افزود: متاسفانه ما جنگ فرهنگی را جدی نگرفتیم و امروز دشمنان ما به این جمع بندی رسیده اند که اگر تا سال ۲۰۲۵ نتوانند بر ما مسلط شوند دیگر هرگز نخواهند توانست ایران را مهار کنند.

وی با اشاره به رویارویی های چند ساله اخیر ایران با آمریکا گفت: ایران اسلامی در سالهای اخیر آمریکا را تحقیر کرده و امروز دست برتر در خلیج فارس و سایر نقاط جبهه مقاومت با  ناوشکن های مدرن آمریکایی حریف فرزندان پاسدار نیروی دریایی سپاه نیستند.
 

سردار جوانی در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: امروز آمریکا به این نتیجه رسیده که تقابل با ایران بی فایده است و قصد دارد با مذاکره امتیاز بگیرد و به بهانه مذاکرات بحث موشکی و هسته ای را پیش می کشد  و به جنگ نرم بسیار امیدوار است.

وی افزود: قدرت ایران و رسیدن به پیشرفت و توسعه بدون تسلط بر فضا امکان پذیر نیست و دشمن قصد دارد این علم بومی و پیشرفت را ازما بگیرد و طبق آیات صریح قرآن کفار و مشرکین از شما راضی نخواهند شد مگر شما را تابع محض خود کنند.

سردار جوانی با اشاره به آخرین سخنان فکویاما تئوریسین آمریکایی گفت: فکویاما که روزی آمریکا را بعنوان تنها مکتب لیبرال دموکراسی غربی و نجات بخش بشر میدانست امروز اذعان کرده که این مکتب فرو ریخته و سهم بالای این فروپاشی مرهون انقلاب اسلامی است و باید با انقلابی گری که جوهره اش عقلانیت است در همه عرصه هایی که مشکل داریم  با پیشرفت بر مشکلات فائق آمده و در این عرصه نقش آموزش و پرورش بی بدیل است.

به اشتراک بگذارید :