20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۰۸:۴۳:۰۷
کد مطلب:  1776889
با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد؛
جلسه سرگروه های آموزشی دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان کوهپایه

جلسه سرگروه های آموزشی دوره ابتدایی کوهپایه با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و به نقل از روابط‌عمومی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان کوهپایه در اولین روز از آذرماه 1400 جلسه سرگروه‌های آموزشی دوره ابتدایی با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و مریم زیبنده پور رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های درسی دوره ابتدایی اداره کل در مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان کوهپایه برگزار شد.

ابطحی در این جلسه گفت: نگاه ما به گروه‌های درسی این است که گروه چشم‌وچراغ آموزش است، گروه درسی، پتانسیل قوی دارد و باید این پتانسیل‌ها به کار گرفته شود. سرگروه‌ها هرکدام صاحب‌نظران در حوزه‌ای هستند که در آن حوزه هم تدریس می‌کنند، هم نظارت می‌کنند، هم محتوا بررسی می‌کنند و هم کفایت معلم را بالا می‌برند. ما به‌واسطه سرگروه‌ها نگرش‌ها را تا سطح کلاس پیش می‌بریم.

وی افزود: حلقه ی مفقوده در آموزش و پرورش نگرش های از یاد رفته است . هر کس بیاید  بالاخره  یاد می گیرد با این محتواها تدریس کند، یک محتوا را صداگذاری کند یا در یک کلاس چند ساعته شرکت کند. چون ولی دانش آموز ممکن است از انتظارات آموزش باخبر نباشد و همین قدر که ببیند معلم خوش برخورد است ، با دانش آموز ارتباط برقرار کرده ، معلم دانش آموز را پذیرفته ، دوستش دارد و چند محتوا از او ببیند راضی شود،  اما ما می دانیم انتظار ما فراتر از این است ، قرار نیست فقط محتوا به دست دانش آموز برسانیم قرار است نگرش آن ها را برای یک کار اصولی، هدفمند. چندین ساله بسازیم، قرار است آنها ناظران بر کار خود باشند.

وی در ادامه گفت: سرگروه در لابه‌لای بازدیدها می‌تواند خلاقیت را ببیند، می‌تواند ببیند آیا معلم در پروسه بعدی می‌تواند جای کسی را در سیستم بگیرد آیا می‌تواند مدیر توانمند باشد آیا فرد در سازمان کوچک خودش توانمند است، آیا توانسته است خودش را اثبات کند آیا نسبت به چیزهایی که در کلاسش اتفاق می‌افتد حساس است.

معاون آموزش ابتدایی اظهار داشت: گروه‌ها به سه دلیل دارای اهمیت هستند: بسیاری از نیروهای ما نیروی جوان و کم‌تجربه‌اند، یا نیروی بازنشسته‌اند، نیروهایی هستند که در ضمن توانمندی باید به آن‌ها توجه شود. یکی از کارهای گروه درسی این است که در هر کلاس وارد می‌شود حس خوب را به کلاس ببرد. گروه‌های درسی صرفاً ناظر بر آموزش نیستند همین که با خلق خوش وارد کلاس می‌شوند، معلم را می‌پذیرند، از او قدردانی می‌کنند، قوت قلب را به کلاس درس می‌برند.
ابطحی تصریح کرد: فعالیت معلم را با دید مثبت نگاه کنید و در قالب پیشنهادها، تجارب زیستی، تجارب دیده خودتان، این‌ها را به آنها انتقال دهید. ارتباط ولی با معلم را بررسی کنید چقدر معلم توانسته است در سازمان کوچک خود همدلی به وجود آورد، چقدر توانسته است خانواده را مجاب کند که در مورد آموزش نگرش خوب داشته باشد، مدیر چقدر با کارکنان خود ارتباط موثر برقرار کرده همه جوانب را که سنجیدید  ببیند کیفیت کار کجاست؟ سرمایه‌گذاری امروز در حوزه آموزش ابتدایی کیفیت است و معلم باید برای دانش‌آموزان برنامه‌ریزی قابل‌قبول داشته باشد و بازخوردهای قوی به خانواده‌ها بدهد.

معاون آموزش ابتدایی خطاب به سرگروه‌های آموزشی بیان داشت: با روحیه و با نشاط باشید؛ رصدگری دقیق را به معلمان آموزش دهید و بررسی کنید اطلسی که معلم از اولیا جمع‌آوری کرده چیست. معلم باید بداند چه کمکی می‌تواند به‌دانش آموز بکند. معلمان را هدایت کنید که در کلاس‌های حضوری فعال باشند و به آن‌ها یادآوری کنید که چقدر پتانسیل آموزش حضوری قوی‌تر از مجازی است.

به اشتراک بگذارید :