20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۰۸:۳۲:۰۰
کد مطلب:  1776823
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگوی زنده با مدیران مدارس استان:
مدیران مدارس دانش‌آموزان را برای واکسیناسیون ترغیب و خانواده آنان را در این زمینه اقناع نمایند

محمد اعتدادی گفت: مدارسی که مجوز بازگشایی گرفته‌اند می‌بایست کلاس‌ها را به‌صورت ترکیبی برگزار کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در اولین روز از آذرماه ۱۴۰۰، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگوی زنده با مدیران مدارس استان که در شبکه شاد برگزار شد، اظهار داشت: آنچه در حال حاضر در آموزش‌وپرورش انجام می‌شود مصوبات ستاد ملی کرونا است که در خصوص بازگشایی مدارس ابلاغ شده و مدیران نیز بایستی مطابق با الگوی ابلاغی عمل کنند؛ روزهای حساسی را پشت سر می‌گذاریم و باید دقت در اجرای دستورالعمل‌ها موردتوجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: از رفتارهای سلیقه‌ای و جزیره‌ای پرهیز شود، شورا و مدیر مدرسه باید الگوی حضور دانش‌آموزان را به خانواده‌ها ارائه دهند و مدارسی که بازگشایی شدند موظف‌اند آموزش را به‌صورت ترکیبیِ مجازی و حضوری انجام دهند. ضمن اینکه مدیران مدارس دانش آموزان را برای واکسیناسیون ترغیب و خانواده آنان را در این زمینه اقناع نمایند، واحدهای سیار تزریق واکسیناسیون نیز در مراکز آموزشی حاضر می‌شوند تا دانش‌آموزان با پدر یا مادر خود واکسن بزند.

اعتدادی تصریح کرد: دانش‌آموزی که واکسن نزده نباید از آموزش منع شود، ترغیب دانش‌آموزان و اقناع خانواده‌ها به واکسن زدن و حضور در مدرسه از وظایف مدیر و شورای مدرسه است و باید دانش‌آموزان بافاصله گذاری درست در کلاس حاضر شوند. مدارسی که مجوز بازگشایی گرفته‌اند می‌بایست کلاس‌ها را به‌صورت ترکیبی برگزار کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ضمن قدردانی از زحمات مدیران تاکید کرد: دانش‌آموزان روزهای حساسی را سپری می‌کنند، آنها پس از دو سال تحصیل در فضای مجازی پای به مدارس گذاشته‌اند که باید با آنها همدل و همراه باشیم. همچنین دانش‌آموزانی که به هر دلیل نتوانستند در فضای مجازی تحصیل کنند را پذیرا باشیم و آنها را در مسیر آموزش قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید :