18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۰۸:۲۹:۱۱
کد مطلب:  1776819
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد:
افتتاح دومین مرکز سواد آموزی در شهرستان البرز

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ کبری جعفربگلو معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از افتتاح دومین مرکز سواد آموزی در شهرستان البرز خبر داد.

جعفر بگلو، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: مرکز یادگیری شهید علیخانی شهر الوند با یک مدیر و۷مربی آموزشی و تعداد ۴۶ نفر سواد آموز ثبت نامی در ابتدای اجرای طرح، امروز با دستان پرمهر خانواده شهید سرافراز امیرحسین علیخانی افتتاح گردید.

وی افزود: بسیج واژه‌ی مقدس از ارزشهاییست که با پایمردی و ایستادگی ملتی بزرگ بر اندیشه و باور خود آنرا به کمال و بالندگی رسانده اند.

جعفربگلو خاطرنشان کرد: امروزه در گذر زمان مفهوم سوادآموزی تغییر پیدا کرده است و بنا برتعریف سازمان یونسکو به کسی می‌توان با سواد گفت که بتواند با استفاده از دانش و سواد خود و اندوخته‌های علمی خود یک زندگی باکیفیتی برای خود رقم بزند.

وی افزود: رویکرد ما براساس همین تعریف، ایجاد و راه اندازی مراکز سوادآموزی است که در واقع تلفیقی از سوادآموزی و مهارت آموزی محسوب می‌شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین تصریح کرد: مراکز آموزشی محلی پایگاه‌های تخصصی ارائه دهنده خدمات آموزشی ویژه افراد بیسواد و کم سواد هستند و این افراد در این مراکز ضمن یادگیری سواد پایه، مهارت‌های مورد نیاز زندگی را نیز یاد می‌گیرند تا بتوانند کیفیت زندگی خود را ارتقاء بدهند.

به اشتراک بگذارید :