23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۰۷:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1776567
دبیرکل شورای عالی در آیین افتتاحیه مرحله کشوری جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری تأکید کرد:
لزوم اتخاذ «رویکرد تعاملی و کاوشگری» در فرآیندهای یاددهی-یادگیری

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش بر لزوم اتخاذ رویکرد تعاملی و کاوشگری در فرآیندهای یاددهی-یادگیری تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمود امانی طهرانی؛ در آیین افتتاحیه مرحله کشوری «پنجمین جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری» که به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار شد، با بیان این که هدف از برگزاری این جشنواره «کیفیت بخشی به فرآیند یادگیری» است، اظهار کرد: امروزه مفهوم یادگیری به یک فن تخصصی تبدیل شده است، لذا نیازمند برگزاری جشنواره‌هایی هستیم که نوآوری در عرصه یادگیری را دنبال می‌کنند و مجالی برای نشان دادن توانمندی های حرفه ای معلمان و در میان گذاشتن یافته ها را فراهم می سازند.

وی با بیان این که نمونه های برتر تدریس همکاران سراسر کشور در شبکه شاد به عنوان یک گنجینه بزرگ در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است، تصریح کرد: آغاز برانگیزاننده تدریس، سناریو و طرح ریزی فرایند یادگیری، نحوه مواجهه با متن و تصاویر کتاب درسی، فعالیت ها و پرسش های کتاب، تکالیف و همچنین جلوه‌های یادگیری نکاتی است که در این تدریس ها می توان ارزیابی نمود.

امانی طهرانی با بیان این که در یادگیری فعال باید از رویکرد انتقالی فاصله بگیریم و به سمت رویکرد تعاملی و کاوشگری پیش برویم، تصریح کرد: این تغییر رویکرد باید در آموزش مجازی و سامانه شاد نیز استمرار یابد. لذا برای ایجاد یادگیری فعال در دانش آموزان نباید در آموزش مجازی تنها رویکرد انتقالی را مورد توجه قرار داد.

 

به اشتراک بگذارید :