24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۷:۳۸:۳۸
کد مطلب:  1776315
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
هنرستان‌ها کانون اشتغال آینده هستند

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از هنرستان کشاورزی غرب استان گفت: هنرستان‌ها کانون اشتغال آینده هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» ظهر امروز طی بازدیدی که از هنرستان کشاورزی غرب استان از حوزه آموزش و پرورش شهرستان آمل داشت، اظهار کرد: هنرستان ها چشم و چراغ آموزش و پرورش در حوزه اشتغال و تولید هستند در برنامه ششم توسعه مقرر شد تا ۵۰ درصد دانش آموزان به سمت هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش هدایت شوند.

وی گفت: اگر به اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی اعتقاد داریم باید نگاه و نگرش در حوزه تولیدات به ویژه تولیدات کشاورزی را تغییر دهیم تا بتوانیم به شعارهایی که در سخنان مقام معظم رهبری آمده و از منویات ایشان می باشد جامعه عمل بپوشانیم. نگاه مثبت به هنرستان ها از آن جمله است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران قطب تولیدات محصولات کشاورزی در کشور است افزود: ظرفیت ها، استعداد ها و پتانسیل های خوبی در مازندران وجود دارد که نمونه ای از آن را در این هنرستان شاهد هستیم. هنرستان غرب استان مازندران باید بتوانند تولیدات خود را به سطح قابل قبولی برساند.

سعدی پور اضافه کرد: دوست داریم ظرفیت موجود با ۱۰۰ هکتار اراضی کشاورزی که در این هنرستان وجود دارد بهتر و بیشتر استفاده شود از این رو لازم است و هدف گذاری های جدیدی به منظور تولید بیشتر و ارائه به بازار در راستای توسعه آموزش فرزندانمان در حوزه کشاورزی و صنعتی کردن و مدرن کردن آن داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اگر هنرستان‌ها را کانون اشتغال آینده بدانیم که می‌دانیم، باید امیدواری هایی ایجاد کنیم و زمینه های اشتغال زایی را برای فرزندانمان فراهم کنیم. هر چقدر به هنرستان‌ها توجه بیشتری داشته باشیم نتیجه بهتری می‌گیریم.

این مقام مسئول با اشاره به وجود دو هنرستان کشاورزی شهید بهشتی ساری و هنرستان کشاورزی غرب استان خواستار تشکیل یک تیم تخصصی برای این دو هنرستان شده و بیان کرد: این تیم تخصصی ضمن شناسایی ظرفیت های این مجموعه از توانمندی های این هنرستان ها به نحو مطلوب تری استفاده کرده و با یک بازبینی و بازنگری همراه با مدیریتی راهبرانه از این ظرفیت بزرگ که پشتیبان بازار می‌تواند باشد استفاده بهتری شود.

علیرضا سعیدی پور تاکید کرد: هنرستانهای کشاورزی باید توسط روابط عمومی ها به مردم بیشتر شناسانده شوند. همچنین در هدایت تحصیلی باید دانش‌آموزان را به این مراکز آورد تا بازدید از این هنرستان ها توسط آنها انجام می‌شود و با نگاهی باز به تحصیل در این هنرستانها بشتابند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در بحث تصمیم‌سازی ها باید از این هنرستانها حمایت شود. می‌توانیم در برون سپاری هایی که در قانون هم تعبیه شده به اقتصادی نارسانا کمک کنیم و نگاه اقتصادی و سرمایه گذاری هایی را که می توان به نحو مطلوب استفاده کرد به سمت این هنرستان هدایت کرد.

وی در پایان پیشنهاد کرد: از ظرفیت اساتید و دبیران این هنرستانها استفاده شود و پیشنهادات مکتوب اساتید هنرستان به اداره کل انتقال داده شود تا بتوانیم این مرکز را به یک مرکز نمونه در سطح کشور تبدیل کنیم.

شایان ذکر است هنرستان کشاورزی غرب استان از بزرگترین هنرستان های سطح کشور است که با مساحتی در حدود ۱۰۰ هکتار در رشته های طراحی فضای سبز، امور دامی( از جمله پرورش ماهیان گرمابی، گاوداری، پرورش گوسفند، مرغداری) امور باغی، ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی به آموزش ۱۶۰ هنرجو می پردازد.

همچنین این هنرستان در سال ۱۳۹۷ هنرستان منتخب کشاورزی کشور از باب تنوع تولید شد.

به اشتراک بگذارید :