18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۵:۱۲:۳۹
کد مطلب:  1776219
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، خبر داد:
کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی در شاخص‌های عملکردی دستگاه‌های اجرایی توسط معاونت سوادآموزی شهرستان های استان تهران

معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران موفق به کسب رتبه برتر دستگاه های اجرایی در جشنواره شهید رجایی سال 1399 گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عربعلی زینالی ضمن اعلام خبر دستیابی رتبه برتر ارزیابی دستگاه های اجرایی گفت: معاونت سوادآموزی با همکاری و هماهنگی ادارات، روسا، کارشناسان و همت بلند و تلاش مناطق به این مهم دست یافته و با کسب 99.9 امتیاز از سقف ۱۰۰ امتیاز در شاخص های عمومی و اختصاصی به عنوان دستگاه برتر شناخته شد.
     معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، افزود: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی بر اساس مواد ۸۱ و ۸۲ قانون مدیریت خدمات کشوری،  هرساله توسط سازمان اداری و استخدامی کشور در قالب شاخص‌های عمومی و اختصاصی انجام می شود و نتایج آن ضمن ارائه به مراجع ذیربط از جمله ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی در جشنواره ای به نام شهید رجایی ارائه می شود.
     دبیر کمیته بهبود کیفیت سوادآموزی شهرستان های استان تهران با تاکید بر هماهنگی، همکاری و تعامل بیش از پیش همکاران در تعالی و ارتقاء سلامت اجتماعی و حذف بی سوادی در جامعه، تصریح کرد: در ارزیابی دستگاه ها، شاخص‌های عمومی نیز به طور فراگیر طی بخشنامه‌ای هرساله از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور در قالب ۷ محور: اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره‌وری، ارتقای سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت عملکرد؛ به دستگاه های اجرایی در قالب جشنواره شهید رجایی ابلاغ می‌شود.
     عضو شورای پشتیبانی سوادآموزی استان،  بهره گیری از اطلاعات و آمار، داشتن برنامه و برنامه ریزی مناسب، هدفمندی سیاست ها، طرح ها، نظارت مستمر بر فرآیندها، تعامل و ارتباط با دستگاه های اجرایی، کار شبانه روزی، روحیه جهادی و بسیجی را از جمله عوامل موفقیت معاونت سوادآموزی شهرستان های استان تهران در این عرصه  دانست.
     وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات همه همکاران در مجموعه معاونت سوادآموزی شهرستان های استان تهران، استمرار حرکت موفق حوزه سوادآموزی را در همه عرصه ها به خصوص در ریشه کنی بی سوادی که حرکتی مقدس و منشاء خیر و برکت است را بر همگان لازم برشمرد .

به اشتراک بگذارید :