21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۵:۰۹:۵۰
کد مطلب:  1776217
بمناسبت هفته بسیج؛
همایش تجلیل از فرهنگیان و معلمان جهادگر آذربایجان شرقی برگزار شد

همایش تجلیل از فرهنگیان و معلمان جهادگر آذربایجان شرقی بمناسبت هفته بسیج پیش از ظهر امروز دوشنبه یکم آذرماه 1400 در تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، سردار اصغر عباسقلی‌زاده در این همایش گفت: امام راحل از همان ابتدا بسیج را با اهمیت شناختند که در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تربیت فرزاندان انقلابی و وطن دوست و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت نقش اصلی را دارد.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: بسیج با وحدت و همدلی توانسته چالش های بعد از انقلاب را برطرف کند و  بسیج لشگر مخلص خداوند و بسیجیان زمینه سازان برای ظهور هستند.

وی با بیان اینکه حرکت های بسیجی در عرصه علم و فرهنگ و اقتصاد و بازار و... نقش بسزایی دارد، افزود: هر وظیفه ای برای بسیج سپرده شود در هر حال آنرا به بهترین صورت انجام می دهد و نقصی در کار نخواهد داشت .

عباسقلیزاده با تاکید بر این موضوع که اگر ما فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را انتقال ندهیم در آینده نخواهیم توانست این انقلاب را تضمین کنیم، تصریح کرد: ما در این دوران در جهاد کبیر هستیم که اصلی ترین دستور جهاد کبیر عدم اطاعت از بیگانگان است.

بسیج در همه ابعاد جامعه حضور دارد

جعفر پاشایی نیز در این آیین با تبریک هفته بسیج، بیان کرد: ایثاری که 1800معلم جهادگر در 20 ماه اخیر انجام داده  و این مسیر را پیموده اند با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست و در وصف نمی گنجد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان شد: طرح یاریگران آموزش در آذربایجان شرقی طرحی ناب برای دوران کرونایی بود که به همت این جهادگران معلم انجام شد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت شناسی بسیار اهمیت دارد و همین باعث شکل گیری این جهاد هاست، ادامه داد: بسیجیان و معلمان بسیجی در این مدت جهاد های بزرگی کرده اند که این ناشی از مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی است.

به تاکید پاشایی بسیج در ابعاد مختلف حضور دارد که جامعیت موضوع بسیج را نشان می دهد.

این مقام مسئول در عرصه ی تعلیم و تربیت استان افزود: لطافت و روابط انسانی خوب در نتیجه گیری و موفقیت معلمان اهمیت بالایی دارد و هرکجا روابط انسانی حاکم باشد میتوان نتیجه گرفت ایمان راسخ حلقه ارتباط میان زمینیان و آسمانیان است که این در بسیج و بسیجی است.

نسلی تربیت شود که آکنده از ایثار و شهادت و موفقیت باشد

حسن امینی نیز در ادامه همایش گفت: فتح الفتوح تربیت نسلی است که این موفقیت ها را به دست آورده اند و آن انقلاب اسلامی ماست.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان افزود: سکان دار اصلی این فتح الفتوح امام ره بودند لذا باید وظیفه و تکلیف همه ما ایجاد این فتح الفتوحات است تا نسلی تربیت شود که آکنده از ایثار و شهادت و در صدد رسیدن به قله های موفقیت باشد.

وی در پایان یادآور شد: در بسیج فرهنگیان همه تلاش های خود را به کار میگیریم تا همواره در جهاد باشیم./ روشنی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :