24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۴:۲۲:۱۳
کد مطلب:  1776137
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان؛
مانور زلزله آمادگی یک جامعه در برابر حوادث احتمالی است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان؛ در جلسه هماهنگی مانور زلزله گفت: مانور زلزله آمادگی یک جامعه در برابر حوادث احتمالی است.

به گزارش اداره طلاع رسانی و و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ « محمد شعبانی » در جلسه هماهنگی مانور زلزله که صبح امروز در سازمان دانش‌آموزی استان برگزار شد، خاطر نشان کرد: هدف اصلی ما از برگزاری مناسبت‌ها و مانورها این است که بستر لازم را برای افزایش مهارت و آگاهی دانش‌آموزان فراهم کنیم. اگر به مانور زلزله هم از این زاویه نگاه شود تا زمانی که اتفاق ناگواری رخ ندهد کسی بر روی مساله مانور متمرکز نمی شود و این کلمه مانور را یک کلمه درجه دو و فرعی به حساب می آورند در صورتی که مانور زلزله آمادگی یک جامعه در برابر حوادث احتمالی است.

 

این مقام مسؤل با بیان اینکه  مانور زلزله یکی از بهترین بسترهایی که می تواند دستگاه های مختلف فرهنگی و غیر فرهنگی را  برای انجام یک اقدام مؤثر در کنار هم قرار دهد، ابراز کرد: با توجه به اینکه استان مازندران بر روی خط گسل زلزله قرار دارد اجرای این مانور از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از اینرو معتقدیم آموزشهای مربوط به زلزله را باید در طول سال به دانش‌آموزان آموزش دهیم تا  این مهارت مهم در شخصیتشان نهادینه شود.

 

شعبانی در خصوص تفاوت اجرای مانور زلزله امسال نسبت به سال گذشته اذعان کرد: مانور زلزله امسال با پارسال متفاوت است زیرا پارسال این مانور به طور کامل در فضای مجازی اجرا شد اما امسال با توجه به بازگشایی مدارس از اول آذر ماه، هم به صورت حضوری هم با استفاده از بستر شبکه شاد در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

 

 وی در ادامه افزود: در نظر داریم در 5000 مدرسه ای که در کل استان داریم اطلاع رسانی کنیم تا این مانور در سطح وسیع برگزار شود بنده مسؤلیت مانور زلزله را به سازمان دانش‌آموزی سپردم چون سازمان دانش‌آموزی یک سازمان تشکیلاتی است که دانش‌آموزان زیادی در این مجموعه پای کار ایستاده اند و مشغول فعالیت هستند.

 

معاون پرورش و فرهنگی استان با اشاره نقش و اهمیت اجرای مانور زلزله در پیدا کردن معایب مدرسه ها تصریح کرد: مانور زلزله هشداری است به مدیران تمامی مدارس تا با تطبیق دادن شرایط مدرسه با مفاد آئییین نامه در صدد برطرف کردن مشکلات و معایب مدرسه برآیند.

 

شایان ذکر است که در پایان جلسه شعبانی به اتفاق نمایندگان تمامی ارگانه‌هایی که در جلسه حضور داشتند درصدد برآمدند تا با همفکری هم  مدرسه ای را که در مرکز استان قابلیت اجرای این مانور را دارد انتخاب کنند.

 

به اشتراک بگذارید :