18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۲:۲۷:۴۲
کد مطلب:  1775631
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در آیین تقدیر از فرهنگیان و دانش اموزان مولف فارس تاکید کرد:
افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان یکی از اهداف اصلی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز است

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان یکی از اهداف اصلی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز است زیرا این مساله میتواند آینده شهر را روشن سازد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی اکبر سلطانی در آیین تقدیر از فرهنگیان و دانش اموزان مولف شیراز و رونمایی از 4 کتاب تالیف شده توسط معلمان استان که به مناسبت هفته کتاب در دبیرستان حاج حسین مختارنامه اموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز برگزار شد گفت: یکی از مشکلات اساسی ما خوانش کتاب از روی اجبار و بی میلی است که همین مساله میتواند دانش اموزان را از کتاب دور کند. 


رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید در معرفی کتاب به  دانش اموزان ذائقه و علاقه آنان را در نظر گرفت تا این دانش اموزان در اینده نیز با کتاب مانوس شوند.
سلطانی گفت: خوشحالیم که کتابنویسی و تالیف در کشور ما براساس علاقه مولفان و دانش آموزان صورت می پذیرد و همیشه فضای منعطفی در حوزه تالیف حاکم بوده است.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کتابخوانی زمانی در دانش آموزان توسعه پیدا می کند که داستان نویسی و کتابنویسی را به وسیله خاطره نویسی و داستان نویسی به آنان یاد دهیم.
وی گفت: کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با استقبال از طرح و برنامه های افزایش نرخ مطالعه و کتابخوانی در دانش آموزان به دنبال تحقق این امر مهم است.

به اشتراک بگذارید :