20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۰:۲۵:۳۸
کد مطلب:  1775339
درّی ازدرخشش دبیران تهرانی در هفدهمین دوره جشنواره الگوهای تدریس برتر در مقطع متوسطه خبر داد.
درخشش دبیران تهرانی درهفدهمین دوره جشنواره کشوری، الگو های تدریس برتر ( مجازی)

درّی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران ، از درخشش دبیران تهرانی در هفدهمین دوره جشنواره الگوهای تدریس برتر در مقطع متوسطه خبر داد.

اختتامیه هفدهمین دوره جشنواره الگوهای تدریس برتر در مقطع متوسطه نظری برگزار شد و منتخبین تهرانی با حضور در اداره کل توسط فولاوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، درّی گفت: دبیران تهرانی موفق  شدند  رتبه های  اول تا سوم کشوری  هفدهمین دوره جشنواره الگوهای تدریس برتر در مقطع متوسطه نظری را کسب نمایند.

 او افزود: معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ،جهت تحقق راهکارهای 7-11 و 3-17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر  "توسعه زمینه پژوهشگری و افزایش توانمندی های حرفه ای به شکل فردی و گروهی میان معلّمان و تبادل تجارب و دستاوردها در سطح محلی و ملی" و ایجاد فرصت های بازآموزی مستمر علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی برای معلمان و اصلاح و به روزآوری روش های تعلیم وتربیت با تاکید برروش های فعال،گروهی وخلاق باتوجه به نقش الگویی معلمان،  جشنواره الگوهای تدریس برتررادرمقطع متوسطه نظری برگزار می کند .

وی افزود: جشنواره الگوهای برترتدریس هرساله با هدف ، بستر سازی برای توسعه و رشد حرفه ای معلمان، بهبود عملکرد آموزشی و تدریس معلمان در کلاس درس، کاربردی ساختن نظریه های یادگیری، بهره مندی هوشمندانه از فناوری های نوین در فرآیند یاددهی-یادگیری ،برگزار می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش پایتخت  به  بخش های مختلف جشنواره اشاره کرد و ادامه داد:جشنواره در دو بخش علمی و عملی برگزار  می شود. بخش علمی شامل ارائه مقالات علمی مرتبط با تدریس  و تجارب تدریس موفق وبرتر دبیران و بخش عملی،شامل تدریس محتوای مورد نظر به شیوه غیر حضوری با استفاده از شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) است.

او برگزاری جشنواره الگوهای تدریس برتر را فرصت مغتنمی برای اشاعه الگوهای نوین تدریس دانست و بیان داشت: این جشنواره  در سه سطح منطقه ای/استانی و کشوری برگزار شد که از بین 125 اثر  رسیده  در بخش عملی جشنواره به دبیرخانه استان  56 اثر  به دبیرخانه  کشوری  راه پیدا کرد.

 

به اشتراک بگذارید :