20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۰:۲۷:۱۲
کد مطلب:  1775337
فولادوند در جلسه بررسی هم اندیشی شناسایی آسیب های دوران کرونا بر دانش آموزان تصریح کرد
جذاب کردن مدرسه با استفاده از ابزارها و فعالیت های ورزشی و فرهنگی

صبح امروز جلسه هم اندیشی شناسایی آسیب های دوران کرونا بر دانش آموزان و تدوین بسته ترمیمی در محل سالن شهید جهرمی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛عبدالرضا فولادوند در جلسه هم اندیشی شناسایی آسیب های دوران کرونا بر دانش آموزان و تدوین بسته ترمیمی؛ با اشاره به احصای موضوعات مرتبط  با آموزش پسا کرونا اظهارداشت: در راستای حل و تقلیل آسیب ها، برنامه ریزی لازم ارایه گردد.

فولادوند با گرامی داشت هفته بسیج و تقدیر از تمامی ایثارگرانی که در تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند؛ در خصوص توانمندسازی مدیران و همکاران فرهنگی و نه صرفا دانش افزایی آنها تصریح نمود و گفت: آسیب های نوپدید؛ جمعیت هدف ما را تحت الشعاع خود قرار داده و با خانه نشین شدن دانش آموزان می بایست با جدیت در جهت مرتفع کردن مشکلات جسمی و روانی دانش آموزان قدم برداریم

وی با بیان اینکه معلم به عنوان رکن فعالیت ها و تسهیل گر یادگیری باید توانمند شود افزود: با عنایت به پاندمی بیماری کرونا، نیاز‌های ثانویه کودکان به نیازهای اولیه مبدل شده است و با دو موضوع تردد و تراکم در سطح شهر تهران با عنایت به آغاز آموزش های حضوری و ترکیبی روبرو هستیم .

فولادوند نسبت به بررسی روند انتقال دانش، تجربه و مهارت ها به دانش آموزان و لزوم ترمیم آسیب های آموزشی و پرورشی و اجتماعی و اجرای فعالانه بسته های ترمیمی؛ حمایتی و جبرانی تاکید کرد و ادامه داد: با استفاده از ابزارها و فعالیت های ورزشی و فرهنگی و اردویی می توانم مدارس را برای دانش آموزان بیش از پیش جذاب کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه سخت ترین اقدام در تاریخ آموزش و پرورش با ارایه آموزش های ترکیبی شکل می‌گیرد و انقلاب و تحول اساسی در خصوص آموزش آینده سازان ایران صورت گرفته است اضافه کرد: لازم است ضمن بررسی وضعیت موجود و برنامه ریزی برای آینده؛ گفتگو های تخصصی را افزایش دهیم و تصمیمات خوبی برای آینده طراحی نماییم.

وی خاطرنشان کرد فعالیت های هر مدرسه نسبت به مدرسه دیگر به تناسب تفکر مدیر و ظرفیت مدرسه محوری متفاوت خواهد بود افزود: خودمراقبتی و رعایت بهداشت جسمی؛ روانی و فردی هنوز به فرهنگ مبدل نشده است.

فولادوند در پایان خواستار افزایش فعالیت ها در بعد فرهنگی، هنری و آموزشی مدارس شد و گفت: باید وضع موجود را به خوب ترسیم کنیم تا برنامه ریزی های مناسب صورت پذیرد

شایان ذکر است شورای معاونین و روسای ادارات اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در این نشست به بیان دیدگاه های خود پرداختند

 

به اشتراک بگذارید :