18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۰۹:۲۷:۰۵
کد مطلب:  1775165
جانشین وزیر در طرح هدایت خبر داد:
اهدای ۵۳ هزار تبلت به دانش آموزان از سوی «مجمع جهانی سادات»

جانشین وزیر آموزش و پرورش در طرح هدایت،  از اهدای ۵۳ هزار تبلت به دانش آموزان سادات فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی از سوی تشکل مردم نهاد مجمع جهانی سادات خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت  آموزش و پرورش ؛  سید جواد حسینی اظهار کرد: تشکل مردم نهاد مجمع جهانی سادات ۵۳ هزار تبلت به دانش آموزان محروم و ۲هزار تبلت به دانش آموزان سادات فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی، مدارس استثنایی اهدا کرد.

وی افزود:  30 درصد از دانش آموزان به دلیل عدم برخورداری از شبکه اینترنتی و یا نداشتن وسیله هوشمند ارتباطی از اتصال به شبکه شاد محروم هستند که از طریق پیاده سازی اطلس آموزشی و سایر روش ها به تحصیل مشغول هستند.
حسینی تصریح کرد: نداشتن وسایل هوشمند ارتباطی، چهره خشنی از نابرابری تحصیلی را نشان داد و برای تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی ویژه دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی، طرح هدایت در آموزش و پرورش اجرایی شد.

حسینی با بیان این که تاکنون ۳۶۱ هزار تبلت و گوشی هوشمند در قالب طرح هدایت برای دانش آموزان مشمول طرح به همت خیرین تهیه شده است، گفت: در ایام پساکرونا نیز آموزش های مجازی به عنوان آموزش های مقوم، مکمل و معکوس در آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت.

شایان ذکر است تشکل مردم نهاد مجمع جهانی سادات در حوزه آموزش خیریه ای ویژه سادات فعالیت می کند و اهدای ۵۳ هزار تبلت به دانش آموزان سادات نیازمند برای پیشگیری از آسیب تحصیلی و حمایت از ۱۹۰ هزار دانش آموز سادات از جمله فعالیت های این مؤسسه در حوزه دانش آموزی است.

همچنین؛ این مؤسسه برای تمامی دانش آموزان ‌سادات فاقد تجهیزات هوشمند آموزشی کشور تبلت تهیه کرده است که به مرور به نمایندگان آموزش و پرورش استان ها تحویل خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :