18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۰۸:۲۶:۲۸
کد مطلب:  1774967
مدیرکل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
اجرای دو طرح ملی «سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور» و «وجین کتابخانه های مدارس»

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی از اجرای طرح ملی «سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور» و طرح «وجین کتابخانه های مدارس» در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی اظهار کرد: امسال و همزمان با  هفته کتاب، سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور و تعداد کتب موجود در آن از طریق سامانه همگام با همکاری مدیران مدارس سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این طرح مدیران مدارس سراسر کشور باید با مراجعه به سامانه همگام و بخش کتابخانه‌ها در این سامانه نسبت به تکمیل اطلاعات کتابخانه مدرسه خود شامل نام کتابخانه، نوع کتابخانه (کلاسی/ مدرسه ای)، تعداد کتاب موجود در کتابخانه، تعداد کتابیار کتابخانه، مساحت کتابخانه و این که کتابخانه در فضای مستقل وجود دارد یا فضای آن با سایر فضاهای مدرسه (نمازخانه، اتاق شوراهای دانش آموزی و ...) مشترک است، اقدام کنند.

وی با بیان این که این طرح از هفته کتاب آغاز و تا پایان دی ماه در مدارس سراسر کشور اجرا خواهد شد،گفت: در فاز دوم این طرح، نوع کتاب های کتابخانه‌های مدارس نیز شناسایی و سرشماری خواهند شد و مشخص می شود که در هر مدرسه چه تعداد کتاب از چه گونه ای (ادبی، مذهبی، علمی و ...) وجود دارد.

رمضانی با بیان این که اجرای این طرح در کنار طرح «وجین کتابخانه های مدارس» که دستور العمل آن برای مدارس ابلاغ شده است؛گام بزرگی در بروزرسانی و تجهیز کتابخانه های مدارس به کتاب های مناسب دانش آموزان خواهد بود، گفت: تأکید بر این است که مدارس اطلاعات دقیق را در سامانه وارد کنند و اطلاعات این طرح برای برنامه ریزی فعالیت های توسعه کتابخوانی در مدارس استفاده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :