24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۲۰:۳۰:۳۴
کد مطلب:  1774567
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد:
ضرورت تعامل اولیا با مدرسه و معلم برای برقراری عدالت و فرصت‌های برابر آموزشی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در بازدید مجازی از کلاسهای درس شهرستان‌های نوشهر و نکا بر تعامل جدی اولیای دانش آموزان با مدرسه و معلم در جهت اجرای عدالت و فرصت‌های برابر آموزشی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصورکیایی» در بازدید مجازی از کلاس های درس مدارس ابتدایی شهرستان های نوشهر و نکا بیان داشت: شرایط جدید جریان فعالیت‌های مدرسه به گونه‌ای می‌باشد که نیاز به ارائه خلاقیت‌ها و مدل‌های جدید دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش مازندران با وجود کرونا با همت و همیاری مدیران و معلمان و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، توانست آموزش و یادگیری را در کلاس‌های درس به جریان بیندازد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران همچنین اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا در راستای عدالت آموزشی و برابری فرصت‌ها، همه دانش‌آموزان از آموزش های باکیفیت بهره‌مند شوند که در این میان تعامل جدی خانواده با مدرسه و معلم ضروری و اساسی است.

منصورکیایی گفت: انجام بازدیدهای مستمر و فرایندی به صورت مجازی از جمله دستور کارهای اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران است که به ویژه از سوی اعضای گروه‌های آموزشی استان که از بهترین‌ها و باسابقه‌ترین معلمان می‌باشند به صورت روزانه انجام و بازخوردها به کلاس ها ارائه می‌گردد.

این مقام مسئول استانی افزود: در مدل جدید نگرانی‌هایی برای آموزش دانش آموزان دوره اول ابتدایی وجود دارد که همه تلاش‌ها در حال صورت گرفتن است تا بستر مناسبی برای حضور فیزیکی دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای این پایه ها در آذر ماه فراهم گردد.

وی از همه مدیران مدارس خواست با تشکیل جلسات تخصصی کمیته سلامت و همچنین شورای مدرسه بتوانند آغازی مجدد برای بازگشایی مدارس با اصلاح روش ها صورت دهند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: با فعال شدن برنامه‌های گروههای آموزشی، اعضای گروه های آموزشی در شهرستان‌ها و مناطق نظارت جدی بر عملکرد معلمان و دانش آموزان به عمل می آورند و این موضوع به صورت یک جریان در حال عملیاتی شدن میباشد که در حقیقت باید بیان داشت گروه‌های آموزشی قلب فعالیت های آموزشی ما محسوب می گردد.

لازم به ذکر است در این بازدید مجازی هاشمی رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی اداره کل و همچنین اعضای گروه های آموزشی اداره کل با معاون آموزش ابتدایی اداره کل همراه بودند.

به اشتراک بگذارید :