20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۸:۲۷:۳۰
کد مطلب:  1774515
استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
سرمایه‌گذاری در آموزش‌وپرورش می‌تواند کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهد

سید رضا مرتضوی گفت: فعالیت در آموزش‌وپرورش و هزینه در این دستگاه سرمایه‌گذاری است و همین موضوع می‌تواند کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در سی‌اُمین روز از آبان‌ماه 1400، سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان در یک‌صد و پنجاه و دومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین نهادهایی که حمایت‌کننده مستضعفین بود بسیج است که هر دانش‌آموز هم می‌تواند به این دریای بی‌کران متصل شود.
وی افزود: گمشده امروز ما برای نسل جوان و نوجوان « وقت گذاری » است که می‌تواند با یک نگاه مجاهدانه همراه شود، دانش‌آموزان در فعالیت‌های فرهنگی رشد و تربیت می‌شوند و هر چه به مباحث حوزه پرورشی در جنبه‌های مختلف مانند فعالیت‌های قرآنی هنری، تربیتی و غیره بپردازیم، اثرات مثبتی خواهد داشت.
مرتضوی تصریح کرد: در برنامه‌های پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش هویت دانش‌آموز شکل می‌گیرد. دانش‌آموزانی موفق هستند که پایه‌های هویتی آنها به‌خوبی شکل‌گرفته و سپس به سرمایه‌های این کشور تبدیل شده‎‌اند که البته شاخصه بارز آن‌ها این است که با نگاه مکتب بسیج به کشور نگاه می‌کنند.
رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: وقتی دانش‌آموزی در مکتب بسیج و هویت اسلامی قدم می‌گذارد، خیرخواه مردم خواهد شد، جستجوگر می‌شود و به دنبال این است که دغدغه مردم را حل کنند. فعالیت دانش‌آموزان در مکتب بسیج و مؤلفه‌های فرهنگی ایران اسلامی، ازخودگذشتگی و ایثارگر را به همراه خواهد داشت و آنها پای آرمان‌های اصیل نظام جمهوری اسلامی ایران می‌مانند.
وی تاکید کرد: با ضمیمه نمودن یک پیوست فرهنگی به آموزش‌وپرورش، سرچشمه‌هایی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌شود، فعالیت در آموزش‌وپرورش و هزینه در این دستگاه سرمایه‌گذاری است و همین موضوع می‌تواند کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهد.
مرتضوی با اشاره به اقدامات موثر برای فرهنگیان اضافه کرد: دغدغه فرهنگیان بسیار به جا و درست است که من به عنوان استاندار باید پیگیر مسائل آنها باشم و شورای آموزش و پرورش استان نیز تصمیمی درست در این زمینه خواهد گرفت.
استاندار اصفهان برنامه‌ریزی و فعالیت در حوزه نخبه‌پروری و تربیت دانش‌آموزانی فنی را بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: در مقاطع تحصیلی بایستی رقابت‌های سالم در تمام سطوح برای دانش‌آموزان طراحی شود و با رویکردی مناسب دانش‌آموز را به سمت فعالیت‌های مطالعاتی کارهای پایه هدایت کنیم تا در آینده تولیدکنندگان دچار کمبود نیروی فنی و حرفه‌ای نشوند چرا که در راه ورود به عرصه صدور تکنولوژی هستیم و در آینده نیاز به تکنسین داریم.
 

به اشتراک بگذارید :