17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۶:۵۸:۰۴
کد مطلب:  1774489
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان قزوین از فردا بازگشایی می‌شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری گفت: از فردا مدارس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول سطح استان بازگشایی و کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به بازگشایی مدارس از اول آذر ماه اظهار کرد: از فردا مدارس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول سطح استان بازگشایی و کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: مدارس همه مقاطع تحصیلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خواهند داشت؛ از این رو فاصله‌گذاری اجتماعی و تهویه مناسب باید در کلاس‌های درس وجود داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: مدیران مدارس ضرورت دارد که مقدمات لازم برای استفاده دانش‌آموزان از فضاهای آموزشی و عمومی مدارس را به صورت استاندارد‌ و مطابق با پروتکل ۰۶آماده کنند.

وی بیان کرد: مدیران باید متناسب با مصوبه شورای مدارس مبنی بر چگونگی برگزاری کلاس درس، ساعات و روزهای تشکیل کلاس و تعداد دانش‌آموزان حاضر در کلاس عمل کنند؛ همچنین مدیران مدارس باید مجوز بازگشایی مدارس را از مدیریت مناطق گرفته باشند.

اصغری در مورد شیوه برگزاری کلاس‌های درس گفت: همواره بر این نکته تاکید داریم که ارتباط دانش‌آموزان با معلمان آنان بیشتر باشد؛ اما مهمترین اصل برای ما رعایت مسائل بهداشتی و ایجاد فضایی ایمن و آرام بوده و رویکرد ما برای بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و اقتضائی است.

وی عنوان کرد: ما به تصمیمات مدیران و شورای مدارس مبنی بر نحوه حضور در مدارس احترام می‌گذاریم.

تاکید ما بر حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس است

این مقام مسئول گفت: میزان ساعات و تعداد روزهای حاضر در کلاس‌های درس متناسب با آمار دانش‌آموزان است؛ به عبارتی ما وظیفه داریم شرایط را برای حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم کنیم ضمن اینکه اولیا هم وظیفه دارند فرزندان خود را به مدارس بفرستند تا از آموزش‌های حضوری بهره‌مند شوند بنابراین تاکید ما بر حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس است.

وی ابراز کرد: آموزش‌های ارائه شده به دانش‌آموزان به شکل ترکیبی و به صورت حضوری و مجازی خواهد بود؛ چون ساعات حضور دانش‌آموزان در مدرسه کوتاه‌تر و تعداد آنها هم کمتر شده؛ لذا تاکید ما به همکاران استفاده از روش تدریس معکوس است.

اصغری اضافه کرد: نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط کمیته بهداشت مدارس، معاونت تربیت بدنی و پرورشی ادارات مناطق؛ همچنین معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان و واحد بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان هم به صورت جدی انجام می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: تاکنون حدود ۹۵درصد دانش‌آموزان قزوینی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و حدود ۵۰ درصد هم دوز دوم را تزریق کردند و امیدواریم دیگر دانش‌آموزان هم اقدام به واکسیناسیون کنند تا با اطمینان خاطر بیشتری حضور در کلاس‌های درس را داشته باشیم.
 

به اشتراک بگذارید :