18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۴:۴۲:۳۵
کد مطلب:  1774409
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:
ضرورت فرهنگسازی مالیاتی در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان بر ضرورت فرهنگسازی مالیاتی در مدارس تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» ظهر امروز با همراهی دهقان معاون آموزش متوسطه و کاظمی رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش مازندران در دفتر حمزه ای مدیرکل امور مالیاتی استان حضور یافته و به بحث و تبادل نظر پیرامون اجرای قوانین مالیاتی مترتب بر آموزش و پرورش پرداخت.

وی در این نشست با بیان مباحثی از موارد مربوط به مالیات مترتب بر فرهنگیان و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش خواستار ایجاد راهکارهایی برای حذف یا کاهش مالیات بخشهایی از امور رفاهی فرهنگیان از جمله شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان و همچنین بهبود وضعیت مالیاتی مربوط به هنرستانهای فنی و حرفه ای و کارودانش شد.

وی گفت: آموزش و پرورش مازندران با 540 هزار دانش‌آموز،5000 مدرسه و حدود 47 هزار فرهنگی شاغل،  ظرفیت عظیمی برای فرهنگسازی مالیاتی است که با اجرای برنامه هایی در قالب هنر می توان به ایجاد و گسترش آن کمک کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران پیشنهاد جلسه ای مشترک با حضور شورای معاونین آموزش و پرورش اداره کل، شهرستان ها و مناطق و انعقاد یک تفاهم نامه مشترک را مطرح نموده و افزود: سیاستهای آموزش و پرورش به سمت آموزشهای مهارتی تغییر یافته است.همانگونه که می دانید کشورهای توسعه یافته بر آموزشهای مهارتی تأکید زیادی دارند و البته ناگفته نماند که آموزشهای مهارتی گران تر از آموزشهای نظری است.

وی ادامه داد: در استان مازندران 356 هنرستان داریم که 46 هزار 500 دانش‌آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند.در برنامه ششم توسعه باید 50 درصد دانش‌آموزان به سمت آموزشهای مهارتی و هنرستان ها هدایت شوند. با توجه به دور بودن تجهیزات هنرستانی ما از استاندارد و نیاز به به‌روزشدن تجهیزات، لازم است تا منابع مالی مناسبی به هنرستانها تزریق شود.

سعدی پور با اشاره به بند ج ماده 63 قانون تصریح کرد: در این قانون آمده است که صنایع و شرکتهایی که مودیان مالیاتی هستند باید بخشی از مالیات خود را به توسعه و تجهیز هنرستانها اختصاص دهند و ما در این رابطه نیازمند اطلاع رسانی ، ارائه راهکارهای مناسب و مشاوره جهت احیا و استفاده از ظرفیتهای قانونی در جهت جذب منابع مالی مربوط به این بخش از قانون، توسط اداره کل امور مالیاتی استان هستیم.

به اشتراک بگذارید :