22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۲۰:۰۹:۲۸
کد مطلب:  1772847
فداکاری معلم هوراندی جان دانش آموز را نجات داد

معلم هوراندی با یک اقدام فداکارانه جان دانش آموزی را که در چاه افتاده بود نجات داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از هوراند، شامگاه  بیست و پنجم آبانماه 1400 حادثه تلخ و  تاسف بار وغم انگیزی که در محله مسکن مهر شهرهوراند اتفاق افتاد و  دل هر شهروندی را جریحه دار کرد.  

در طول سال همواره از فداکاری و ازخودگذشتگی معلمان یاد می‌کنیم که در باور عمومی جامعه به‌عنوان بخشی از شغل معلمی شناخته می‌شود و گاه تا جایی پیش می‌رود که باگذشت از جان حماسه‌آفرین می‌شود.

 ماجرا از این قرار است شامگاه  پارسا سیفی نژاد  با همبازی های محله خود در نزدیک خانه مشغول بازی بودند که حادثه تلخ و  تاسف بار وغم انگیزی  اتفاق افتاد و دل هر شهروندی را جریحه دار کرد در این میان  نباید فداکاری  یک معلم بنام  فرج اله  ابراهیمی را فراموش کرد که مانند پدری دلسوز برای نجات دانش آموز و پدر مهربانش با وجود شرایط سختی که می دانست شاید برگشتی درکار  نباشد  تصمیم قاطعانه و سخت خودش را می گیرد و وارد  سپتیک فاضلاب مسکن مهر شهر هوراند شده و جان  دانش آموز پایه چهارم ابتدایی  پارسا  سیفی نژاد  را از مرگ حتمی  نجات می دهد  کار ایثارگرانه ، دلیرانه و فداکارانه  این معلم بسیار ستودنی است  .

فرج اله ابراهیمی بعداز نجات دانش آموز به قصد نجات پدر دانش آموز  دوباره به سپتیک فاضلاب مسکن مهر شهر هوراند وارد می شود اما  هر چه قدر  تلاش می نمایند متاسفانه نمی تواند پدر پارسا سیفی نژاد را از مرگ  نجات دهد و متاسفانه بعد از گذشت زمان به کمک یک جوان فداکار دیگر  با  جنازه پدر دانش آموز از سپتیک بیرون می آیند .

گفتنی است این معلم فداکار بعداز عملیات به علت مصمومیت شدید در شبکه بهداشت هوراند بستری شد و با کمک کادر پزشکی بهبود یافت.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :