20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۱۴:۵۲:۲۸
کد مطلب:  1772695
فولادوند در نشست تخصصی بررسی چالش ها و مدیریت راهبری سوادآموزی شهر تهران بیان نمود
انسداد مبادی ورودی بیسوادی مهمترین فعالیت آموزش و پرورش است

نشست تخصصی بررسی چالش ها و مدیریت راهبری سوادآموزی شهر تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ نشست تخصصی بررسی چالش ها و مدیریت راهبری سوادآموزی شهر تهران با حضور خاکزاد معاون امور آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی و هیات همراه ( حسینی معاون برنامه ریزی دوره های سوادآموزی و رنجبر رئیس گروه دوره های تحکیم و انتقال ) و با حضور فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ، شفیع پور معاون سوادآموزی و همکاران این حوزه در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
در ابتدا شفیع پور گزارشی پیرامون مقایسه حجم ابلاغی شهر تهران در طی 3 سال گذشته ارائه نمود و چالش های مرتبط با فعالیت های سوادآموزی و جذب بیسوادان ایرانی را مطرح کرد و تقاضای جابجایی حجم دوره های سوادآموزی و انتقال ایرانی با اتباع را اعلام نمود.
فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به ورود سالانه 300 هزار نفر به تهران این موضوع را از چالش های مهم حوزه سوادآموزی اعلام کرد و انسداد مبادی ورودی بیسوادی را مهمترین فعالیت آموزش و پرورش دانست.
فولادوند گفت: در حوزه سوادآموزی باید به دنبال علت ها بود زیرا بیسوادی معلول برخی علت هاست و تا این علت ها شناسایی و برطرف نگردد حوزه سوادآموزی به سرانجام نخواهد رسید.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان وسیع ترین حوزه پرورش نیروی انسانی همیشه پای کار بوده است. باید تلاش کنیم دلایل ایجاد بیسوادی را از بین ببریم و باید فرهنگ جامعه ارتقا پیدا کند.
در ادامه خاکزاد معاون امور آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی ضمن تشکر از همکاران حوزه سوادآموزی شهر تهران ، سواداموزی شهر تهران را یکی از مهمترین حوزه ها و پیشانی فعالیت سازمان نهضت سوادآموزی دانست.
خاکزاد گفت با توجه به آمار جمعیتی شهر تهران و ویژگیهای خاص سیاسی و اجتماعی این شهر ، موضوع سرانجام بخشی مرحله اول آموزش های سوادآموزی در شهر تهران می بایست در اولویت کار قرار بگیرد تا بعد از طرح موضوع در کمیته بهبود کیفیت و شورای پشتیبانی سوادآموزی شهر تهران ، این طرح به سازمان ارائه گردد.
معاون امور آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی گفت : مدل سوادآموزی از عرضه محوری باید در شهر تهران به تقاضا محوری تبدیل گردد و بر اساس آئین نامه اجرایی سال 1400 مدارس ، از ظرفیت مدارس و مدیران و همکاران رسمی آموزش و پرورش بیشتر استفاده نمود.
در پایان مقرر گردید درخواست های معاونت سوادآموزی شهر تهران جهت بررسی و تصمیم گیری به سازمان نهضت سوادآموزی ارسال گردد.

 

به اشتراک بگذارید :