12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1772195
گفتگو با دانش‌آموزِ نویسنده اصفهانی:
بارها و بارها می نویسم تا به متن دلخواه خود برسم

کیمیا کیمیایی پور گفت: به هنگام نوشتن با نگاه کردن به طبیعت، الهام گرفتن از عظمت خداوند متعال و اتفاقات روز‌مره مسیر نوشتن خودم را انتخاب می‌کنم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان،
 کیمیا کیمیایی پور دانش‌آموز پایه یازدهم رشته علوم تجربی دبیرستان دخترانه حکمت ناحیه 3 اصفهان که در دوران کودکی به داستان سرایی علاقه داشته و اکنون در نویسندگی به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: از دوران کودکی علاقه زیادی به داستان و نویسندگی داشتم، به گونه‌ای که داستان‌ها را به صورت گفتاری بیان می کردم.

وی افزود: از 12 سالگی فعالیت نویسندگی را شروع کردم، پدرم نمایشنامه نویس است و این دلیلی بود برای اینکه من هم به نویسندگی علاقه‌مند شوم. بارها و بارها می نویسم تا به متن دلخواه خود در داستان برسم و از نوشته خود لذت ببرم، چرا که زمانی متن برای دیگران جذاب خواهد بود که خود نویسنده از آن رضایت داشته باشد.

کیمیایی‌پور تصریح کرد: به هنگام نوشتن با نگاه کردن به طبیعت، الهام گرفتن از عظمت خداوند متعال و اتفاقات روز‌مره مسیر نوشتن خودم را انتخاب می‌کنم و همواره سعی کردم داستا‌هایی واقع‌گرایانه بنویسم.

از نمونه فعالیت‌هایم می‌توان به مقاله‌ای از خودم و پدرم اشاره کنم که در کشور سوئد پذیرفته شده و به زودی به چاپ خواهد رسید.

این دانش‌آموز نویسنده خاطر نشان کرد: از طریق مطبوعات با جشنواره ملی ادبی "آه و آهو" آشنا شدم که تصمیم گرفتم در این جشنواره شرکت کنم و امسال چهارمین سالی است که این جشنواره برگزار می‌شود. داستانی نوشتم با نام "بگذارید من، من باشم" که به یاری خدا در این جشنواره برگزیده شدم، این داستانِ شخصیتی است به نام "من" که در آینه خود را می بیند و به حقایق وجودی خود پی می برد.

وی ادامه داد: هدفم از نوشتن این داستان این است که بگویم مُسبِب تک تک احساساتی که داریم خودمان هستیم، چرا که تنها خود ما می توانیم خود را از غم نجات دهیم و غرق در شادی و خوشبختی و موفقیت شویم.

به اشتراک بگذارید :