18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۰۹:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1771433
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از دو پروژه عمرانی آموزش و پرورش استثنایی در کاشمر خبر داد:
ساخت 80 درصد طرح های عمرانی استثنایی، با همت خیّرین مدرسه ساز

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سفر به شهرستان کاشمر از مرکز جامع در حال ساخت تشخیصی، مشاوره ای، توانبخشی و آموزشی و مدرسه استثنایی در حال ساخت امام علی(ع) شهر کاشمر بازدید به عمل آورد.

به گزارش به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و وزارت  آموزش و پرورش؛ سیدجواد حسینی در بازدید از پروژه های عمرانی آموزش و پرورش استثنایی، با تأکید بر تسریع ساخت این دو پروژه، اظهار کرد: با توجه به مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه، در رفت و آمد به مراکز مختلف، مراکز جامع تشخیصی، مشاوره ای، توانبخشی و آموزشی با هدف تجمیع خدمات به این دانش آموزان ایجاد شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۰ مرکز جامع در سطح کشور افتتاح شده است و تا پایان سال تعداد این مراکز به ۳۲ مرکز خواهد رسید.

حسینی افزود: ۸۰درصد مدارس استثنایی توسط خیرین ساخته شده است.

وی با بیان این که امروز ۳۰هزار خیر در قالب مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور فعالیت می کنند گفت: سازمان نوسازی و توسعه مدارس در  قالب برنامه  آجر به آجر و مشارکت خرد یک میلیون و دویست هزار نفر را  در نهضت مدرسه سازی مشارکت داده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: سال گذشته خیرین بیش از ۳هزار میلیارد تومان به نهضت مدرسه سازی کمک کرده اند و سرانه آموزشی از ۱.۵متر مربع در سال ۱۳۵۷به ۵.۳متر مربع در سال جاری رسیده است، هر چند این میزان با استاندارد ۸.۳متر مربعی هنوز فاصله زیادی دارد.

شایان ذکر است مرکز جامع تشخیصی، مشاوره ای، توانبخشی و آموزشی شهر کاشمر در حاشیه این شهر و با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی در سه طبقه در حال ساخت است.

همچنین مدرسه استثنایی ۸ کلاسه امام علی (ع) در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و ‌زیربنای ۸۸۰ متر مربع با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس در حال ساخت است.

به اشتراک بگذارید :