18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ ۱۵:۴۴:۲۱
کد مطلب:  1770961
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
کسب سه مدال رنگارنگ در دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از کسب سه مدال رنگارنگ توسط دانش‌آموزان مازندرانی در دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران با حضور نفرات برگزیده برگزار شد.

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که از سوی ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود. این رقابت ترکیبی از رقابت همزمان در حیطه تئوری و عملی در حوزه نانو فناوری است.

 

تاکنون ۱۱ دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو در مراحل مختلف به صورت آزمون تئوری در سطح کشور و یک اردوی علمی-عملی برای برگزیدگان مراحل تئوری برگزار شده است و برگزیدگان نهایی با توجه به آزمون‌های مرحله عملی معرفی شده‌اند.

دوازدهمین دوره المپیاد دانش آموزی نانو از مرداد ماه سال جاری آغاز شده است و روز جمعه ۲۸ آبان ماه با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

در این دوره بیش از ۶٣٠٠ نفر از

دانش آموزان از سراسر کشور شرکت نمودند که در نهایت ٣٠ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

استان‏ کردستان با ۷ نفر دارای بیشترین تعداد نفرات راه یافته به مرحله نهایی است و پس از آن استان‌های آذربایجان شرقی و مازندران به ترتیب با ۵ و ۳ نفر از این نظر در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. 

مرحله نهایی این رقابت به صورت تلفیقی از برنامه برخط و حضوری بوده است، به این صورت که کارگاه‌های آموزشی به صورت برخط و کار آزمایشگاهی به صورت حضوری در یکی از مراکز معتبر علمی پژوهشی در شهر تهران برگزار شده است. 

علیرضا سعدی پور، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مرحله اول دوازدهمین دوره المپیاد نانو در مرداد ماه سال جاری برگزار شد، گفت: بیش از ۵۰۰ نفر از مرحله اول که حائز شرایط بودند، به دومین مرحله این رقابت راه یافتند.

وی اظهار کرد: مرحله دوم این رقابت در ۱۸ شهریور ماه در ۴۵ حوزه در سراسر کشور برگزار شد که ۳۰ نفر وارد مرحله نهایی (عملی) المپیاد دانش آموزی نانو شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه مرحله نهایی این دوره از ۲۰ آبان ماه آغاز شد و تا روز جمعه ۲۸ آبان ماه ادامه داشت، خاطر نشان کرد: المپیاد دانش‌آموزی نانو رویداد مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است و در راستای تفاهم‏‌نامه میان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال جاری با همکاری و هماهنگی این دو نهاد برگزار شده است.

وی ضمن تبریک این موفقیت به جامعه فرهنگیان استان گفت: محمد علی کاظمی از مرکز شهید بهشتی ساری١ برنده مدال نقره، کیارش غلامپور از مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل برنده مدال نقره و مهیار معصومی از مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل برنده مدال برنز شدند.

به اشتراک بگذارید :