19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ ۱۳:۵۷:۲۳
کد مطلب:  1770643
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان :
سند تحول بنیادین معیار همه فعالیت ها در آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ما مکلف به اجرای کامل سند تحول بنیادین هستیم و همراهی سازمان ها، اولیا و فرهنگیان در اجرای آن تعیین کننده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در نشست تخصصی شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین با تأکید بر تربیت تمام ساحتی دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت اظهار داشت: گیلان در اجرای برخی از  طرح های در راستای سند تحول بنیادین مانند: طرح کوچ و طرح آجر به آجر در کشور سرآمد بوده است. وی افزود: برخی معیارهای تک بعدی مانند موفقیت در کنکور و تکیه صِرف به نمودارهای عددی برخلاف آموزه های سند تحول بنیادین است و به تربیت متوازن دانش آموزان آسیب زده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر اجرای سند تحول به مثابه چراغ راه دستگاه تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: در موضوع استخدام نیرو به فرموده مقام معظم رهبری جذب همه نیروها در آموزش و پرورش باید از مجرای دانشگاه فرهنگیان و تربیت انسانهایی تمام ساحتی انجام شود. رحمتی با اشاره به ضرورت اجرای کامل این سند بالادستی اظهار داشت: همه زیرساخت های اداری و نحوه به کارگیری و انتصاب افراد باید بر اساس اصول تأکید شده در سند تحول باشد. وی با بیان رسالت خطیر آموزش و پرورش در مقوله تربیت انسانها خاطرنشان کرد: پرورش انسانهایی مسئول و رشدیافته و مشارکت بیشتر خانواده ها  از مهم ترین دغدغه های نظام آموزشی و تربیتی کشور است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر تمرکز زدایی در فعالیت های فرهنگی اظهار داشت: باید بتوانیم از بسته های تحولی در سطح استان و درک مقتضیات بومی بتوانیم سندی پویا را به مدارس ارائه کنیم و از نظرات اولیا و فرهنگیان هم استفاده شود. رحمتی در پایان بر لزوم همگرایی بیشتر آموزش و پرورش گیلان و دانشگاه فرهنگیان در جهت اجرای هر چه بهتر سند تحول بنیادین و پرورش انسانهایی مسئول و پاسخگو تأکید کرد.

دبیر شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین گیلان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های دبیرخانه سند تحول آموزش و پرورش استان اظهار داشت: هدف از این برنامه ریزی ها اجرای کامل این سند راهبردی در مدارس ، پرورش انسانهایی در تراز ایران اسلامی و تربیت نسلی مسلمان و عالم است. سعید فلیحی با اشاره به اهمیت درس ملی در تربیت دانش آموزان مومن و متعهد گفت: درس ملی یک برنامه تربیتی است که در همه مدارس سراسر کشور ارائه می شود و همه مدارس موظف به اجرای آن هستند. وی با اشاره به اهمیت مقوله تربیت در فعالیت های آموزش و پرورش اظهار داشت: بیش از 90 درصد اهداف تربیتی از طریق درس ملی و با وجود معلمان فرهیخته محقق می شود.  

به اشتراک بگذارید :