13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ ۱۴:۳۱:۳۰
کد مطلب:  1769457
امکان برخورداری اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از مزایای طرح استمرار عضویت پس از بازنشستگی

فرهنگیان عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان که در شرف بازنشستگی قرار دارند یا بازنشستگانی که از مهرماه ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند، قبل از انجام تسویۀ گروهی، با مراجعه به اداره‌های آموزش و پرورش منطقۀ خود و با پر کردن فرم استمرار عضویت، می‌توانند همچنان عضو خانوادۀ بزرگ صندوق ذخیرۀ فرهنگیان باقی بمانند و از مزایای استمرار عضویت بهره‌مند شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، باتوجه به چشم‌انداز سودآوری سالانۀ چند هزار میلیارد تومانی مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به واسطۀ سرمایه‌گذاری‌های عظیم و به ثمر رسیدن پروژه‌های در شرف بهر‌ه‌برداری، به فرهنگیان عزیز توصیه می‌شود در صورت عدم نیاز مبرم به سهم‌الشرکۀ خود، در صندوق ذخیرۀ فرهنگیان به عنوان یکی از سودآورترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور استمرار عضویت دهند و از سودآوری‌های آیندۀ مؤسسه برخوردار شوند.

بنابراین فرهنگیان در شرف بازنشستگی یا بازنشستگانی که از مهر ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند تا قبل از انجام تسویۀ گروهی (۷۰ روز بعد از صدور حکم بازنشستگی)، با مراجعه به اداره‌های آموزش و پرورش منطقۀ خود و با پر کردن فرم ادامۀ عضویت، می‌توانند همچنان عضو خانوادۀ بزرگ صندوق ذخیرۀ فرهنگیان باقی بمانند.

استمرار عضویت بازنشستگان در موسسه چه مزایایی دارد؟

فرهنگیان بازنشسته که به عضویت خود در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه می‌دهند علاوه بر بهره‌مندی از سود چندهزار میلیارد تومانی سالانۀ ناشی از عملکرد شرکت‌های زیرمجموعۀ صندوق، از منافع حاصل از ارزش افزوده دارایی‌های موسسه در سال‌های آینده نیز برخوردار می‌شوند. نمودار زیر روند رشد سودآوری موسسه در سال‌های اخیر و پیش‌بینی سال‌های آتی را نشان می دهد.

همچنین فرهنگیان بازنشسته که عضویت‌شان را ادامه می‌دهند می‌توانند در هر زمان نسبت به تسویه‌حساب و دریافت سهم‌الشرکۀ خود اقدام کنند و هیچ‌گونه محدودیتی در این مورد وجود ندارد. بنابراین، فرهنگیان با استمرار عضویت در موسسه، نه تنها از سودآوری موسسه و همچنین ارزش افزوده دارایی‌ها بهره‌مند می‌شوند، همواره به سرمایه خود دسترسی داشته و در هر زمان می‌توانند نسبت به تسویه حساب با صندوق و دریافت سهم‌الشرکه خود اقدام کنند.

بازنشستگان برای استمرار عضویت چگونه اقدام کنند؟

استمرار عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان کاملا اختیاری است و بازنشستگانی که تمایل دارند پس از بازنشستگی در موسسه استمرار عضویت دهند و همچنان از سود مشارکت در یکی از سودآورترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور برخوردار شوند، باید یک ماه قبل از بازنشستگی اقدام به تکمیل و تأیید فرم شماره ۴ استمرار عضویت کنند و به همراه نامۀ نمایندگی یا ادارۀ کل مربوطه به شرکت ارسال کنند تا در سامانۀ سپرده‌گذاری اعضا اعمال شود.

قابل توجه بازنشستگان محترم یکم مهرماه ۱۴۰۰: با در نظر گرفتن محدودیت زمانی باقی‌مانده به انجام تسویۀ گروهی (واریزی بستانکاری اعضا به شماره حساب حقوقی ذی‌نفع)، توصیه می‌شود این فرصت را غنیمت بشمارید تا ناخواسته از مزایای مورد اشارۀ طرح استمرار عضویت محروم نشوید.

دانلود فرم استمرار عضویت

 

به اشتراک بگذارید :