19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ ۱۴:۰۹:۵۶
کد مطلب:  1769393
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تأکید کرد:
ضرورت بهره گیری از ظرفیت پیام رسان شاد در توانمند سازی مربیان درس آمادگی دفاعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: برای بهبود کیفیت ارائه درس آمادگی در مدارس، از معلمان آموزش دیده و بازنشستگان دوره دیده آشنا به فنون نظامی استفاده می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در جلسه دوره توانمندسازی درس آمادگی دفاعی مدارس با اشاره به موضوعات این دوره اظهار داشت: معرفت بصیرتی، فرهنگ دفاع، دفاع غیرنظامی و دفاع نظامی از محورهای این دوره برای معلمان درس آمادگی دفاعی است. وی با تأکید بر ضرورت تأسیس یک کد رشته در دانشگاه فرهنگیان مختص درس آمادگی دفاعی خاطرنشان کرد: آمادگی دفاعی درس رسمی نظام آموزشی کشور است و ما مکلفیم از بهترین نیروهای آموزش دیده فنون نظامی، در این درس استفاده کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به حرکت آموزش و پرورش بر مدار نقشه سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: تأییدات مقام معظم رهبری از فعالیت های آموزش و پرورش بزرگترین سرمایه معنوی بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت است. رحمتی با تقدیر از معلمان در عرصه های مختلف علم آموزی خاطرنشان کرد: اکثریت معلمان دل در گروی انقلاب دارند و همواره در شداید، یاری گر نظام و کشور هستند که نمونه بارز آن حضور خالصانه در عرصه های دفاع از کشور و آموزش دانش آموزان در عصر کرونایی است. وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، ضروری است کلاس های توانمند سازی مربیان آمادگی دفاعی به صورت تلفیقی با محوریت شبکه شاد برگزار شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در بسیج اقشار نیز در این نشست گفت: فناوری، اقتصاد و داشتن روحیه انقلابی از مولفه های قدرت در کشور است و هدف ما در سند تحول بنیادین و سند ارتقای تحول بسیج ، تربیت جوانان انقلابی و عالِم است. سرهنگ حسن حبیبی با تمجید از معلمان به ویژه در دوران کرونا اظهار داشت: درس آمادگی دفاعی فرصتی است تا بسیاری از ارزش های انقلابی و بصیرتی برای دانش آموزان تبیین شود.

گفتنی است مربیان درس آمادگی دفاعی می توانند در دوره توانمند سازی از طریق سایت:ltms  ثبت نام کنند. این دوره شامل: 21 ساعت کلاس نظری و 12 ساعت دوره عملی است.

به اشتراک بگذارید :